Погода не змінила своєму теплому тренду і другій декаді лютого і підтримала аномально високі значення температури. В результаті у багатьох районах області фіксуються рекорди максимальної температури. Такі аномалії не проходять безслідно, вони залишають слід в кліматичних довідниках. Про це повідомляє головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

Причина такої погоди – домінування теплих атлантичних повітряних мас, до яких в останні дні приєдналася сонячна енергія. Проте, втручання південного антициклону зумовило перепади температури впродовж доби: денний прогрів до 7-9º тепла та нічні вихолоджування до 3-5º морозу.

За прогнозом, добові перепади температури на фоні утримання весняної погоди збережуться у п’яницю та суботу. Вітри залишаться слабкими температура коливатиметься від невеликих морозів вночі до невеликого тепла вдень.

А у неділю чекаємо на погодні зміни. Система атмосферних фронтів, яка наблизиться до нас із західної Європи, принесе на Черкащину дощ та мокрий сніг, посилення вітру до 15-20 м/с. Атмосферний тиск буде вести себе «невгамовно». Впродовж доби його падіння зміниться ростом. А вітер змінить свій напрямок з південного на північний. Температура впродовж доби лише 3-5º тепла.

Негода утримається і на початку нового робочого тижня. Наростання тепла відбувається стримано і зараз найбільш небезпечним є інтенсивне вторгнення холоду, якого поки що не прогнозуємо.