Майже півроку вже лікується 13-річна Кароліна Петренко з Ватутіного. 9 жовтня минулого року дівчинку вразило струмом, коли та ненароком зачепила високовольтний провід. За цей час пережила 5 пересадок шкіри. Нещодавно повернулася із санаторію на Вінниччині. Зараз продовжує проходити реабілітацію, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

– Їй поставили спеціальний апарат, аби розрівняти пальчики на правій руці, – розповідає волонтерка Даша Макаренко. – Вони не згиналися, бо погоріли сухожилля. Пізніше рівнятимуть пальці на іншій руці. Потім інші моменти реабілітації. Так триватиме 2-3 роки. Вона зараз в лікарні одна. Сама себе обслуговує вже. Спілкуюся з лікарями, то кажуть, що і при гірших випадках одужували.

Все залежить від самої Кароліни, як каже волонтерка. Має робити фізичні вправи.

– Як і кожна дитина, вона поки лінується, – посміхається Макаренко. – Робить через «не хочу». На неї трохи впливає брат. Змушує робити зарядку. Дівчинка боїться болю. Хоча воно їй не так болить, як вона кричить. Це все через психологічну травму. Зараз якраз підшуковую фахівців, які будуть допомагати побороти це.

За рахунок благодійних грошей постраждала має комплект спеціального одягу. Коштує 5 тисяч гривень.

– Їздили в Миколаїв на примірку, адже шиється індивідуально на кожну людину, – пояснює Даша. – І от ми привезли один такий. В ньому дівчинка повинна перебувати 23 години на добу. Зніматиметься лише, аби дитина покупалася. Зроблений зі спеціального еластичного матеріалу, щоб пом’якшити шрами. Не хоче одягати, бо давить на шкіру. В травні необхідно буде замінювати на інший комплект. Але побачимо, який це дасть результат.
Кароліна Петренко досі вживає знеболюючі препарати. Кошти на медикаменти поки є. А от на наступне лікування у санаторії знову збирають гроші. Необхідно близько 30 тисяч гривень.

Чи не найбільше Дашу Макаренко лякає саме психологічний стан школярки.

– Батько приїжджає. Її мама поки у Польщі. Чи приїжджала вона до доньки з моменту трагедії напевно не скажу, але особисто я її не бачила, – говорить благодійниця. – Хотілося б, щоб вона була поряд. Дитина тоді б інакше сприймала ситуацію. Кароліна, в розмові зі мною, підводила до того, що, мовляв, її ніхто не любить і нікому не потрібна. Бачить, як в інших дітей. Шкода її.

Нагадаємо, трагедія трапилася на Смілянщині, де Кароліна живе зі своїм батьком. Дівчинка намагалася видертися на цистерну задля селфі. Хотіла відправити фото своїй матері.