Петицію про перейменування вулиці Гагаріна на вулицю імені Олександра Юрійовича Гончаренка зареєстровано на офіційному сайті Черкаської міської ради.

“Прошу перейменувати вул. Гагаріна у місті Черкаси на вул. Олександра Юрійовича Гончаренка. Воїна, який віддав своє життя за Україну. Народився Олександр 30 червня 1981р. в селі Моринці що на Черкащині, але все своє свідоме життя прожив у м.Черкаси по вул.Гагаріна 37.

У 2019 році Олександр вирішив стати військовим і підписав контракт зі Збройними Силами України. Служив розвідником у різних військових частинах, та коли в Україну прийшла війна, Олександр без вагань став у стрій 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України”.

У 2022 році Олександр під час виконання бойового завдання отримав поранення, але після реабілітації, перевівся у розвідувальний батальйон 118-ої окремої бригади територіальної оборони. У 118-й бригаді він був оператором БПЛА розвідувальної групи. Загинув Олександр 28 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання, внаслідок отриманих поранень, несумісних із життям, поблизу міста Бахмут, Донецької області.

Олександру було 41 рік. Воїну достроково присвоєно військове звання молодшого сержанта, та посмертно представлено до нагороди відзнакою Президента України. У Олександра залишились батьки, дружина, двоє дітей та брат, який пройшов Ілловайський котел та після поранення продовжує захищати країну у лавах ЗСУ.” – йде мова у петиції