фото – Суспільне

Судово-медична експертиза по справі 7-річного хлопчика, який наразі перебуває термінальній комі, досі триває. Проте, за попередньою інформацією, у хлопчика закрита черепно-мозкова травма, пролежні, рани губи, вуха, правого стегна та гомілки.

Про це інформує “Вичерпно”.

– Органи прокуратури відразу відреагували на цю подію. 25 серпня зареєстровано кримінальне провадження і проведені перші слідчі дії. Станом на сьогодні встановлена одна з осіб (Вікторія Лясова, якій уже вручена підозра і обрано запобіжний захід — ред.). Допитано 15 осіб, проведено низку оглядів та обшуків, — про це повідомив Олександр Воронін, керівник Черкаської обласної прокуратури.

По цій справі вилучені низка речей. Усі експертизи, запевнив він, будуть проведені у максимально короткі терміни.

Окрім того Олександр Воронін спростував причетність батьків хлопчика до органів прокуратури.

– Ніхто з родичів хлопчика тут раніше не працював, — відзначив обласний прокурор.

Діям батьків хлопчика також буде надана відповідна оцінка, відзначив Андрій Замотайло керівник Черкаської окружної прокуратури.

– Як повідомляють батьки хлопчика Анастасія та Станіслав, мати перебувала на лікуванні. Вони спілкувалися і Лясова  (Вікторія Лясова — ред.) повідомляла, що дитина біля неї і з нею все добре, — розповів пан Замотайло.

Також він зауважив, що досліджуються час настання тілесних ушкоджень у період з 19 до 22 серпня. Досі відпрацьовують слідчі різні версії. При огляді експертом ран на тілі потерпілого опіків виявлено не було. Попередньо, вони схожі на язви.

– Вони є горе-родичами, яким на піклування було передано цих дітей. Раніше дітей на опіку не передавали. Якби відразу звернулися до лікарів, наслідки не були б такими фатальними, — додав Андрій Замотайло.

Усі покази і повідомлення в ЗМІ перевіряють, відзначив окружний прокурор. Інформація щодо перебування дітей в поганих умовах (зокрема, в підвалі) не підтвердилась.

Нагадаємо, 24 серпня до лікарні у важкому стані доправили хлопчика 2014 року народження. У Андрія Лясового травмовані вуха, немає нижньої губи тощо. Спочатку стало відомо, що дитину нібито покусали собаки. Проте у поліції із покликанням на слова бабусі повідомили, що дитина впала з купи цегли.

За словами Вікторії Лясової, яка тимчасово опікувалася хлопчиком, поки батьки перебували в Києві, дитина отримала травми, впавши з купи цегли у дворі. До органів охорони здоров’я жінка не зверталася й самостійно надавала домедичну допомогу хлопчику.

За кілька днів після події жінка побачила дитину в ліжку без свідомості. Вона відразу викликала бригаду швидкої медичної допомоги. Хлопчика доставили до реанімаційного відділення, де зараз він перебуває.

Наразі правоохоронці Черкас відкрили два кримінальні провадження. Батьки скаліченого хлопчика не вірять у знущання над дитиною.

Стан семирічного Андрія, який отримав тяжкі травми в дворі будинку, стабільно важкий із динамікою погіршення. Хлопчик досі перебуває в термінальній комі. Лікарі не роблять жодних прогнозів.

Суд обрав запобіжний захід Вікторії Лясовій у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб.