Верховна Рада оподаткувала онлайн казино податком з обороту. Це принесе в бюджет додатково щонайменше 1,5 млрд на рік. Про це повідомив народний депутат України Віталій Войцехівський.

Як він розповів, загалом вчора було прийнято чимало постанов та законів, зокрема й тих,які захищатимуть наших військових.

✅Постановою 9406 утворили Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради з питань комплексного врегулювання державних соціальних гарантій ветеранам, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей у складі: голова – Остапенко Анатолій, СН, заступник голови – Лопушанський Андрій, ЄС, члени: Леся Василенко – Голос, Сергій Тарута – Батьківщина, Валентина Короленко, Елла Рєпіна, Тарас Тарасенко, усі – СН, Юрій Павленко – група “Платформа за життя та мир”, Наталія Приходько – група Відродження.

✅Постановою 9552 утворили Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради з питань соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників і Захисниць та членів їх сімей» у складі: голова – Яна Зінкевич, фракція ЄС, заступник голови – Тетяна Циба, СН, члени: Андрій Шараськін – Голос, Андрій Кожемякін – Батьківщина, Максим Березін, Василь Вірастюк, Дмитро Гурін, Любов Шпак, усі – СН, Ірина Никорак – ЄС, Ірина Костанкевич – група За майбутнє, Віктор Чорний – група “Платформа за життя та мир”, Олександр Лукашов – група Відродження, Оксана Савчук – позафракційна.

✅ Законом 8138, прийнятим в цілому, удосконалили надання держпідтримки інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні, зокрема, зменшили нижню межу розміру таких проектів з 20 до 12 млн євро, створили можливість запуску проекту до укладання спецінвестдоговору при внесенні інвестицій на передпроектні роботи обсягом 30%, передбачили часткову компенсацію вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, розширили сфери реалізації інвестпроектів на електронні комунікації, виробництво енергоефективних будматеріалів, кліматичного обладнання, систем опалення, гарячого водопостачання.

✅Законопроектом 9419-1, прийнятим у першому читанні за основу, запропонували відновити призупинене на період воєнного стану подання звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, а також державний контроль НАЗК за діяльністю політичних партій, дотримання встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій, законним та цільовим використанням політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності, своєчасністю подання звітів.

✅Постановою 9555 утворили Тимчасову слідчу комісію ВР з питань можливих порушень при здійсненні публічних закупівель під час дії воєнного стану у складі: голова – Володимир Цабаль, Голос, заступник голови – Олександр Пасічний, СН, члени: Сергій Євтушок – Батьківщина, Олександр Аліксійчук, Вікторія Кінбурськая, Олександр Ковальчук, Олексій Леонов, Олександр Сова, усі – СН, Тарас Батенко – група За майбутнє, Сергій Ларін – група “Платформа за життя та мир”, Володимир Мороз – група Відродження.

✅ Законом 8257, прийнятим в цілому, вдосконалили термінологію Кодексу цивільного захисту щодо механізму створення та використання матеріальних резервів, доповнили повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади та ОМС функцією надання термінової допомоги постраждалим, розширили перелік цілей, на які може залучатися та використовуватися гуманітарна допомога, а також закріпили у завданнях єдиної державної системи цивільного захисту створення і цільове використання матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків.