В ніч на 28 травня 2019 року інспекторами Управління екологічного нагляду у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу на Кременчуцькому водосховищі, неподалік адміністративних меж села Свидівок Черкаського району затримано громадянина та громадянку на дерев’яному човні з електродвигуном. Про це повідомляє заступник начальника Державної екологічної інспекції Олександр Позняков.

В човні знаходились 5 мішків з сітками (корейка) та риба видів : Лин – 71 шт., Лящ – 17 шт., Карась – 93 шт., Судак – 1 шт., Окунь – 25 шт., Тарань – 2 шт.. Внаслідок незаконного вилову водних живих ресурсів державі завдана шкода в сумі 14 тисяч 25 грн.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловленої риби в нерестовий період вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Знаряддя лову та човен вилучені слідчо – оперативною групою Черкаського районного відділення поліції ГУНП в Черкаській області для проведення подальших слідчих дій. Риба здана під реалізацію до рибоприймального пункту, після чого гроші перераховуються до державного бюджету.