Патрульна поліція не має права зупиняти і штрафувати водіїв, у яких транспорт створює надмірний шум. Про це у коментарі для сайту “Про все” повідомив керівник патрульної поліції Черкаської області Олександр Кокоба.

У багатьох європейських країнах власник автівки чи мотоцикла, які мають переобладнану вихлопну систему, не зможуть пройти технічний огляд і будуть зобов’язані повернути штатну. В Україні обов’язковий техогляд проходить лише обмежене коло автовласників. Шумний транспорт також не є підставою для зупинки правоохоронцями.

“Наразі серед підстав у такому випадку може бути лише наявність очевидних ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу. Навіть зупинивши будь-який транспортний засіб з підстави «очевидних ознак технічної несправності», законом не передбачена процедура проведення подальшої перевірки його технічного стану. Відповідно до чинного законодавства, патрульна поліція не має законних підстав для перевірки технічного стану, зокрема показників рівня шуму, транспортних засобів, які не підлягають обов’язковому технічному контролю”, – пояснює Кокоба.

Нагадаємо,черкаський журналіст та військовий Валентин Чернявський поскаржився на власника автомобіля через те, що його транспортний засіб створював значний шум. Журналіст зазначив, що вже майже рік у місті діє заборона на рух такого транспорту, водночас у поліції немає приладів, які здатні вимірювати рівень шуму. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко на це сказав, що міська влада не має повноважень зупиняти чи перевіряти транспортні засоби, які створюють сильний шум.