У Черкасах 6 червня відбулася регата пам’яті керівника місцевого яхт-клубу Олександра Савінського. На Дніпро вийшли три десятки екіпажів. Зі слів голови вітрильної федерації області Миколи Мейти, такі змагання – гарний привід перевірити свою вправність й вкотре відпочити на свіжому повітрі, розповідає Суспільне.

Спочатку яхти спускали на воду, потім прибирали палуби. Яхтсмен Сергій Ігнатенко вітрильному спорту присвятив 40 років, поділився, що цього дня спортсмени клубу чекали з нетерпінням: “Цього року було холодно, ми лише раз пішли на Адамівку. Змагань не було, тому вже всі скучили по вітрилах”.

За шкіпера, тобто капітана, була дружина яхтсмена Олександра Продайвода: “Це людина, на яку я завжди можу опертися. Вона мені допомагає”.

Подружжя поділилось, що похмура погода не стане на заваді, а для справжніх спортсменів – це лише спосіб продемонструвати свою майстерність: “Коли закінчується вітер, починається вітрильний спорт.Чому? Треба думати: як поставити та знайти цей вітер і дійти фінішну першим”.

За словами Миколи Мейти, маршрут змагань проклали від яхт-клубу і до річкового порту, а переможців буде кілька: “Зібрані яхти різні за величиною і вони сформовані у вісім груп приблизно однакових, щоб шанси були рівні. Переможці будуть у різних класах — як завжди медалі, почесні грамоти”.

Олександр Продайвода додав, в екіпажів були три “короткі” гонки, а ще кілька годин посеред Дніпра.