Canadian Red Cross спільно з Черкаською обласною організацією товариства червоного хреста України реалізує на Черкащині безпрецедентний проєкт з забезпечення первинної ланки медичної галузі області “медкабінетами на колесах“. Перший автомобіль вже відправився до Монастирища. Незабаром такі самі мобільні медичні автомобілі, оснащені за останнім словом техніки, отримають і інші райони Черкащини. На першому етапі проєкту їх загалом буде чотири. Розповіли у пресслужбі товариства.

Як акцентував під час вручення автомобіля голова Черкаської обласної організації ТЧХУ Валерій Безбородов, Канадський Червоний Хрест спільно з Національним комітетом ТЧХУ та Черкаською обласною організацією ТЧХУ беруть на себе зобовʼязання взяти під патронаж виконання проєкту, що дозволить забезпечити медичними послугами найвіддаленіші населенні пункти Черкаської області. До речі, сучасне медичне “начиння“ мобільного авто дозволить робити комплексне діагностування пацієнтів. Зокрема, повний аналіз крові, вимірювання рівня цукру в крові, кардіограму, тощо.

– Я впевнений, що наша організація не підведе канадських колег,- зазначив Валерій Безбородов.- Орієнтовно на кінець серпня ми очікуємо на приїзд до Черкас посла Канади в Україні. |Маємо продемонструвати, як саме використовуються означені мобільні медичні кабінети.

У свою чергу начальник управління охорони здоровʼя Черкаської ОДА Юрій Савенко висловив свій захват оперативністю дій Червоного Хреста та дотримання обіцянок, які було прописано в меморандумі.

– Це дійсно взаємовигідна співпраця. Тому що те, що нам надав Червоний Хрест Черкаської області за всебічної підтримки Канадського Червоного Хреста та сприяння Генерального директора Національного комітету ТЧХУ Максима Доценка і президента ТЧХУ Миколи Поліщука, це насправді дивовижний автомобіль. Він наповнений надсучасним обладнанням. Таких наші медики ще ніколи й не бачили, – підкреслив він.

Перший автомобіль відправиться для потреб первинної ланки Уманського району та посилить її роботу безпосередньо в Монастирищі.
Від медиків цього містечка Валерія Безбородова та команду очолюваної ним організації ЧХ подякувала Людмила Редванська директор комунального некомерційного підприємства Монастирищенський Центр первинної медико-санітарної допомоги.

– Відверто кажучи я ще ніколи такого автомобіля не бачила,- зізналась вона.- Там є буквально все для надання першої невідкладної допомоги. Автомобіль має умови для комфортної праці лікаря. Елементарне — помити руки. Дуже добре, що завдяки обладнанню ми можемо зробити і кардіограму, і виміряти цукор в крові, і зробити інші необхідні аналізи швидко і якісно. Я міркую, що ми доповнимо медзасоби автомобіля швидкими тестами. Ми маємо їх і свої аналізатори також. Будемо робити швидкий аналіз і спрямовувати пацієнта до необхідного йому лікаря. Що прискорить процес діагностування та відповідно лікування.