Літо вступило в пору поважної зрілості й неспішності – стартував серпень, який вгамовує спеку своїх полуднів і встеляє ранки прохолодними росами. Перша половина серпня – спекотне літо, друга – близька до передосіння, коли погода вже нестійка, але в цілому ще досить тепла. Із 2 серпня, після християнського свята пророка Іллі, ночі стають все темнішими та довшими, вода у річках і озерах стрімко остигає. Повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Які погодні сюрпризи принесе поточний робочий тиждень у нашому регіоні? У тропосфері так складаються термодинамічні умови, що у поверхні землі, зокрема над південно-східною частиною України пануватиме циклон, тож погода тривалий час буде нестійкою. Мінімум сонця та максимум опадів.

Проходження атмосферних фронтів зумовить грозово-зливну небезпечну ситуацію. З урахуванням того, що фронти мають теплі та холодні ділянки, грозові зливи можуть бути як вдень так і вночі. Дуже велика ймовірність, що місцями вони будуть значні. Вдень під час грози в окремих районах можливі град та шквали 15-20 м/с.

Так, 2 серпня часом дощ, гроза, вдень в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. Температура вночі 13-18º, вдень 24-29º.

3 серпня дощ, місцями гроза. Температура вночі 13-18º, вдень 21-26º.

4 серпня місцями короткочасний дощ, гроза. Температура вночі 13-18º, вдень 23-28º.

5 серпня без істотних опадів. Температура вночі 14-19º , вдень 27-32º.

За попередніми оцінками, у вихідні погода стабілізується. Антициклон зумовить переважно сонячну, суху погоду із спекотними денними 30-33º та тропічним ночами 20º.