З початку війни в Каневі зареєстрували шлюб 368 закоханих пар. Загалом протягом 2022 року зареєстрували свій шлюб і створили сім’ї – 404 пари. В порівнянні з минулим роком на 115 пар більше, повідомляє пресслужба Канівської міськради.

У 2022 році відділом було зареєстровано шлюби з іноземцями – це громадяни рф (до війни), США, Азербайджанської Республіки, Лівії, Республіки Таджикистан, Італійської Республіки.

– Майже всі наречені, які одружувалися – військові, що прибули із зони бойових дій на декілька днів, або відбували на війну. Всім нареченим ми йшли назустріч і реєстрували шлюби у той час, коли вони бажали. Майже від усіх наречених відчувалася тривога: у них тремтіли руки, коли вони одягали обручки, виступали сльози на очах. Ми також нервували разом з ними, – розповідає начальник Канівського ДРАЦСу Світлана Матвійчук. – Складності додавало й те, що в перші дні війни у нас не працював Реєстр державної реєстрації актів цивільного стану громадян, але нам таки вдалося налагодити свою роботу.

Також очільниця Канівського ДРАЦСу повідомила, що 8 шлюбів працівники установи зареєстрували онлайн.

– Найважче було одружувати молодят онлайн, адже реєстрація такого шлюбу була без присутності нареченого. І ми онлайн, завдяки мобільному зв’язку, запитували в нього згоду на одруження, хоч він у цей час перебував в зоні бойових дій. Емоційно було дуже важко і не вірилося, що це відбувається саме з нами. Тож сльози котилися самі, – каже Світлана Матвійчук.