16  листопада своє професійне свято відзначатимуть  працівники радіо, телебачення та зв’язку. Це свято об’єднує людей різних професій – журналістів, редакторів, операторів, зв’язківців – усіх, чия праця забезпечує одне з основних прав громадян – право на отримання інформації.

Люди цієї професії не знають звичних для багатьох вихідних і свят, адже радіо- та теленовини виходять щодня, в будь-яку пору року та за будь-якої погоди. Вони роблять так, щоб у нас працювали мобільні телефони й інтернет, щоб ми були в курсі останніх подій.

В епоху глобальних інформаційних обмінів, прискорених соціальних, економічних, культурних процесів праця медіа-мовників – фахівців радіо, телебачення, інтернет-ресурсів – має вирішальне значення для формування повноцінного інформаційного поля суспільства, поглиблення ціннісно-смислових комунікацій між громадянами та забезпечення актуальних світових тенденцій.

Медіа-мовники першими сповіщають про якісні зміни в розвитку суспільства, актуалізують ті питання, вирішення яких очікують громадяни, оперативно висвітлюють гарячі зміни, що відбуваються в нашій країні і світі.

Завдяки їх щоденній праці формується світогляд молодших поколінь українців, утверджуються цінності патріотизму, громадянського суспільства, конституційної демократії, відкритого суспільства, вільного ринку та європейської інтеграції.

У цій галузі працює велика кількість фахівців, тим самим забезпечуючи суспільству комфортне життя, надійний зв’язок і високу інформаційну насиченість.

З початку 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 129 вакансій галузі інформації та телекомунікацій, за сприяння обласної служби зайнятості 88 вакансій було укомплектовано. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні. На сьогодні шукає роботу за цією професією 123 особи. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 6 000 грн.

Здобути вищу освіту у галузі знань з інформації та телекомунікацій в регіоні можна у Черкаського національного  університету  імені Богдана  Хмельницького. Підготовка здійснюється на кафедрах: журналістики, реклами і РR-технологій та  видавничої справи, редагування і теорії інформації. За напрямом «інформаційні технології» навчають у навчально-науковому інституті інформаційних та освітніх технологій національного університету, навчально-науковому інституті ДВНЗ «Університет банківської справи», а також в Черкаському державному технологічному університеті.

Повідомляє Відділ інформаційної роботи ОЦЗ.