Крупу, консерви та хліб принесли працівники черкаського центру гостинності пенсіонерці, яка перїхала до Черкас з Донбасу. Зі слів керівника організації Віктора Дивнича, від початку карантину вони навідуються до підопічних, які перебувають у групі ризику та не можуть самостійно пересуватися, розповідає Суспільне.

Пенсіонерці Людмилі Федосюк 83 роки. Вона все життя, до виходу на пенсію, працювала у науково-дослідному інституті у Донецьку. Шість років тому, коли на сході країни почалася антитерористична операція, жінка переїхала до Черкас.

Нині Людмила Григорівна проживає сама і говорить, що раз на тиждень до неї навідуються рідні. Разом із тим, жінкою опікується і центр гостинності.

Його координатор Віктор Дивнич розповідає, що прямого зв’язку з пенсіонеркою немає, бо телефон у жінки вкрали. Додає, що пенсіонерка самотня і винаймає житло. Нині працівники центру гостинності намагаються відновити їй телефонний зв’язок.

– Аби перевірити, чи потрібна пенсіонерці допомога під час карантину, волонтерам довелося перелазити через паркан, розвовів Віктор Дивнич. –Жінка зачиняє хвіртки та двері, бо боїться грабіжників. Про те, що в Україні карантин через поширення коронавірусної інфекції, пенсіонерка, каже, чула і виходить з дому тільки для того, щоб купити хліба.

Працівники центру гостинності та громадської організації переселенців принесли жінці продукти і застерегли, щоб вона без потреби не виходила на вулицю.

Керівник ГО “Спільнота біженців з Донецька та Сходу України” Олександр Лавріненко говорить, що у організації не вистачає ресурсу, проте будуть ретельніше з’ясовувати інформацію про людей, які потребують допомоги і перебувають у зоні ризику.

Долучитися до такого волонтерства може кожен охочий, говорить Віктор Дивнич.