З нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня Президент України нагородив митрополита Черкаського і Канівського Софронія (Дмитрука Дмитра Савовича).

Відповідний указ розміщений на сайті Глави держави.

“За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю”, – йдеться в документі.

Утім, у деяких черкащан ця нагорода викликала чимало запитань, адже свого часу владика Софроній не був великим прихильником незалежності України, а в переломні моменти новітньої історії нашої країни часто ставав на бік сил, які вважались п’ятою колоною в Україні. Зокрема, у 2004 чи 2010 році, наприклад, відкрито в церквах Московського Патріархату області агітували за Віктора Януковича, що заборонено законом, і навіть зберігали друковану агітаційну продукцію, з чим було пов’язано кілька гучних скандалів.

Звісно, в контексті створення Єдиної Помісної Церкви нагороду Софронію пояснити можна, однак дату, до якої вона була приурочена, явно обрано невдало…