Захищаючи інтереси держави у сфері власності, органи прокуратури заходами представницького характеру реагують на виявлені порушення в частині неефективного використання об’єктів вказаної категорії.

Так, господарським судом Черкаської області задоволено позов Звенигородської місцевої прокуратури до фізичної особи – підприємця, який, орендуючи з 2016 року нежитлове приміщення комунальної власності в смт Лисянка, грубо порушував умови договору оренди, утворивши заборгованість з орендної плати. Крім того, після закінчення строку договору майно територіальній громаді не повернув, що мало наслідком нарахування неустойки.

Прокурор звернувся до суду за стягненням майже 40 тис. грн коштів, належних місцевому бюджету, та зобов’язанням відповідача повернути незаконно використовуване приміщення. За рішенням суду інтереси держави підлягають поновленню.

Крім того, господарським судом Черкаської області задоволено позов Золотоніської місцевої прокуратури про стягнення з приватного підприємства заборгованості за користування на умовах оренди земельною ділянкою для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку під житловим будинком в м. Каневі, орендар якої з 2016 року, неналежно виконуючи обов’язки за договором, позбавив міський бюджет понад 66 тис. грн очікуваних коштів.

Повідомляє прес-служба  прокуратури Черкаської області.