Сьогодні, 17 лютого, святкують День кота в Європі. Це неофіційне свято, яке було встановлене ще в 1992 році.

Ініціаторкою Європейського дня кота заведено вважати італійську журналістку Клаудію Анжелетті, яка працювала в журналі TuttoGatto (в перекладі – “все, що стосується котів”). Вона мала намір вшанувати пам’ять чорних кішок, яких вбили під час інквізицій, оскільки вважали їх помічниками злих сил. Жінка захопилася ідеєю встановити дату для Національного дня котів, і навіть провела опитування серед читачів – коли найкраще його відзначати. Серед пропозицій, які отримала журналістка, було і 17 лютого.

Зрештою така дата була обрана з двох причин. По-перше, по знаку зодіаку цей день знаходиться під заступництвом Водолія – дуже волелюбного і мінливого знака, якому дуже підходить котячий характер. По-друге, зіграла роль і символіка числа 17, яку можна було трактувати як одне життя сім разів. Тому було вирішено зробити свято для всіх котів Європи саме 17 лютого.

Чи знали ви це?

Коти можуть здійснювати стрибки в 7 разів більше довжини свого тіла. Це означає, що якщо ваш кіт важить 4 кг і має довжину тіла 60 см, то він може стрибнути на відстань більше 4 метрів!

Коти мають дуже гнучкий хребет. У них є більше кісток у своїй хребті, ніж у людей, що дозволяє їм виконувати неможливі для нас фізичні трюки.

Коти дуже чутливі до запахів. Вони можуть розрізняти різні запахи й навіть розпізнавати своїх господарів за запахом.

Коти можуть видавати понад 100 різних звуків. Вони вміють муркотіти, м’явчати, шипіти та багато інших звуків, щоб виразити свої почуття.

Коти сплять більше ніж люди. Вони можуть спати від 12 до 16 годин на день!

Коти здатні бачити в темряві.

Хочете знати більше? У Діснейленді живе понад 200 котів

Незабаром після відкриття Діснейленду в 1955 році Уолт Дісней виявив, що група диких котів почала жити в замку Сплячої красуні. Сьогодні в Діснейленді живе близько 200 котів, а навколо парку є місця, де вони можуть швидко перекусити.

Кішки почали нявкати лише для спілкування з людьми

Ви можете помітити, що коли коти граються один з одним, вони не використовують ті звуки, які використовують, коли щось повідомляють людям. Це тому, що дорослі коти продовжують нявкати лише після стадії кошеняти, щоб спілкуватися зі своїми батьками-людьми, так само, як кошенята нявкають своїм мамам. Це буквально заклик до уваги, який вони використовують із нами, але не з іншими дорослими котами.

Коти не відчувають солодкого смаку

Дослідження 2005 року підтвердило, що коти «сліпі до солодкого», тобто вони взагалі не відчувають солодкого. І хоча їм не вистачає смакових рецепторів, щоб скуштувати солодке, вчені вважають, що колись вони були в них, але згодом вони їх втратили внаслідок еволюції.

Стародавні єгиптяни також тримали котів як домашніх тварин

Домашні коти існують тисячі років. У 2014 році археологи знайшли шість скелетів котів, похованих разом із їхніми батьками на єгипетському кладовищі, яке датується між 3600 та 3800 роками до нашої ери.

Коти старіють набагато швидше за людей

Перший рік вашої кішки дорівнює приблизно 15 людським рокам, але другий рік — лише дев’ять. Кожен наступний рік становить лише близько 4 котячих років.