Є таке правило: водопровідну воду краще очищати. Особливо, якщо ви живете в мегаполісі, де якість води з-під крана залишає бажати кращого. УНІАН розповість, як в домашніх умовах очистити воду з-під крана і що для цього потрібно.

Як в домашніх умовах очистити воду з-під крана – спосіб 1

Ми не відкриємо Америку, якщо запропонуємо закип’ятити воду для того, щоб очистити її. Це найдавніший, простий і ефективний спосіб.

Кип’ятити воду з-під крана слід протягом мінімум 1 хвилини. У процесі кип’ятіння бактерії, які живуть у воді, гинуть, а ще з води випаровуються деякі хімікати.

Однак, кип’ятіння не прибирає тверді частинки, метали або мінерали. Щоб від них позбутися, воді потрібно дати відстоятися – щільні частинки осядуть на дно.

Як очистити воду з-під крана активованим вугіллям – спосіб 2 

Звичайне активоване вугілля також дуже добре справляється з очищенням води з-під крана і нейтралізує її неприємний смак.

Зробити такий фільтр будинку просто:

візьміть трохи марлі;

загорніть в неї кілька таблеток активованого вугілля;

покладіть марлю на дно банки або каструлі з водою;

залиште на кілька годин.

У підсумку ви отримаєте чисту воду, яку можна використовувати для пиття або приготування їжі.

Як очистити воду з-під крана за допомогою фільтра – спосіб 3

Дуже часто для очищення води в домашніх умовах використовують фільтри. Ці девайси діляться на різні типи.

Вугільний фільтр (його ще називають “карбоновий”) – він найпопулярніший і відносно недорогий, очищає воду за допомогою вугілля (звідси і назва) від багатьох органічних речовин, в тому числі від свинцю, ртуті, азбесту.

Фільтр зворотного осмосу – очищає воду від неорганічних домішок, наприклад, від миш’яку і нітратів. Його навряд чи можна використовувати як основний фільтр для очищення – скоріше, як додатковий після карбонового.

Деіонізуючий фільтр (фільтр іонного обміну) – теж не видаляє забруднень з води, а тільки мінерали. Простіше кажучи, він просто робить жорстку воду м’якою.

Фільтри бувають у вигляді глечика, фільтри-крани або з установкою на (під) раковину, які дозволяють очищати воду прямо з водопроводу – кожен вибирає, що йому більше подобається.

Як очистити воду з-під крана без фільтра – спосіб 4

Якщо фільтра немає і закип’ятити воду теж немає можливості, тоді використовуйте спеціальні знезаражувальні таблетки або краплі.

Цим способом ще користуються в походах або місцевості, де з питною водою великі проблеми. Це можуть бути таблетки йоду або хлорні таблетки, які можна купити в магазині товарів для туризму.

Потрібно кинути таблетку в воду з розрахунку 1 таблетка на літр води, перемішати, щоб таблетка повністю розчинилася. Потім дати їй “попрацювати” протягом 30 хвилин. Вода повинна бути кімнатної температури – якщо вода холодна, то таблетку в ній краще залишити на годину.

Єдиний мінус у цього способу – смак води стає кислуватим. Щоб його послабити, можна додати дрібку солі. Але, погодьтеся, що краще пити кислу воду, ніж брудну.

І ще: вагітним, людям старше 50 років і з захворюваннями щитовидної залози слід бути обережними з водою, очищеною такими таблетками, а краще порадитися з лікарем.

Як очистити воду з-під крана за допомогою сонця – спосіб 5

Є ще один дуже цікавий спосіб, яким частенько користуються на африканському континенті.

Візьміть широку миску або інший посуд, в центр поставте важку чашку, а в саму миску налийте воду – чашка при цьому не повинна спливти. Затягніть миску зверху харчовою плівкою, зверху на чашку поставте вантаж, а миску – на сонце. Під дією сонячних променів вода буде випаровуватися і потрапляти у вигляді очищеного конденсата в чашку.