Писанки різних візерунків та барв створювали у Черкаському художньому музеї, про це йдеться у сюжеті “UA: Черкаси”.

Там до Великодніх свят відбувся майстер-клас. Зі слів завідувачки відділу науково-освітньої роботи Анжели Алексанової, такі заходи проводять, аби відродити традицію писанкарства.

– Обираючи символи для писанки, хочу зробити, щоб вона була оберегом для моєї родини, – каже учасниця майстер-класу Катерина Поліщук.

Господиня обирала для своєї писанки орнамент самостійно. Кожен з них має своє значення. Серед поширених орнаментів – сонце, хрести, троянди, спіралі.

– Я тут перший раз, тому що я хочу навчитися і тоді в школі своїх дітей навчити робити маленькі обереги для себе, – учасниця Оксана Яременко.

На виготовлення однієї писанки йде майже година. Спочатку воском на сире яйце наносять орнамент. Потім писанку зафарбовують у декілька етапів.

– Відродження українських традицій і знання своєї історії, культури, – каже  Анжела Алексанова.

Детальніше – у сюжеті.

Писанки різних візерунків та барв створювали сьогодні у Черкаському художньому музеї

Писанки різних візерунків та барв створювали сьогодні у Черкаському художньому музеї. Там до Великодніх свят відбувся майстер-клас. Зі слів завідувачки відділом науково-освітньої роботи Анжели Алексанової, такі заходи проводять, аби відродити традицію писанкарства.

Geplaatst door UA: Черкаси op Woensdag 10 april 2019