Президент України підписав закон, який має забезпечити належне виконання народними депутатами їхніх повноважень у частині персонального голосування. Документ набирає чинності завтра – 16 січня.

Закон передбачає кримінальну відповідальність за порушення процедури особистого голосування. За це депутату загрожуватиме штраф у розмірі від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів. Це від 51 до 85 тисяч гривень. Але для цього провину нардепа необхідно буде спочатку довести в суді.

Проте цікаво, як саме її будуть доводити, чи достатньо буде фото- чи відеофакту від журналістів, чи, можливо, буде проводитись “ретельне” розслідування, яке тягнутиметься довго і нудно, і нічим, звісно ж, не закінчаться…

Хоча, якщо врахувати, що нещодавно з’явилась інформація, що заробітну платню нардепам підвищать від 2 до 5 разів, і вона складатиме близько 100 тисяч гривень, то штраф у 80 тисяч гривень не такий уже й непідйомний для нардепів. Тим більше, що більшість з них, як відомо, вже давно “живуть не на одну зарплату”

Нагадаємо, що рекордсменом з кнопкодавства в Верховній Раді у 2018 році був саме черкаський депутат Антон Яценко. Він 97 разів попався на голосуванні за колег. Таку кількість порушень зафіксував громадський рух “Чесно”.