Сьогодні Україна згадує загиблих на Майдані під час Революції Гідності. Як зазначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, сім років тому лютневе протистояння між владою Януковичів-Захарченків та повсталим народом назавжди змінило хід української історії.

“Дуже добре пам’ятаю ті тривожні дні, ті сутички й жорстокі побиття мітингувальників, утім, найголовніше, що об’єднувало тоді всіх нас, – це наше сильне прагнення до змін в рідній державі. Змін, завдяки яким ми зберегли Україну та завдяки яким став можливим проєвропейський шлях її розвитку. На жаль, полеглі на Майдані українці стали першими на варті тих ідеалів, які й дотепер зі зброєю в руках відстоюють наші захисники. Боротьба триває. І це боротьба, передовсім, за всіх нас, як за націю. Міцну та вільну.
Друзі, цього дня хочеться нагадати прізвища тих жителів нашої області, які назавжди стали Небесною Сотнею. Це – Максим Горошишин (із села Грушківка Кам’янського району), Віталій Смоленський (родом із села Фурманка Уманського району), Юрій Пасхалін (із Носачева Смілянського району), Віктор Чернець (із села Подібна Маньківського району), Юрій Паращук (Тальне), Андрій Саєнко (уродженець Сміли) та Василь Сергієнко (із Корсунь-Шевченківського). Пам’ятаймо про їхній подвиг! …Революція Гідності відбулася не дарма. Ті події назавжди змінили всіх нас – українців, змінили, перш за все, нашу свідомість. Ми нарешті відчули себе окремою самобутньою нацією, усвідомили цінність власної держави та показали усьому світу, що свою свободу й гідність цінуємо вище власного життя”, – зазначив Бондаренко.