На засіданні регіональної комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 23 березня було розглянуто питання щодо епідемічної ситуації на території Черкаської області та попередньо класифікували, як медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня (код 20711 – надзвичайна ситуація пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей) та доручено – перевести місцеві ланки Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області в режим діяльності у надзвичайній ситуації.

Саме на основні цього рішення пізніше Кабмін ухвалив рішення про введення в Черкаській області надзвичайної ситцуації.

Начальник управління цивільного захисту Черкаської міскради Володимир Лобода для Zmi.ck.ua детально пояснив, що таке режим надзвичайної ситуації і що це рішення означає для жителів. Наводимо пряму мову.

“Режим “Надзвичайна ситуація” – це обстановка на окремій території, чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена в нашому випадку епідемією, що призвела або може призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення.

Щодо режиму надзвичайної ситуації, фактично, ми вже протягом останнього тижня,  живимо та працюємо під час дії цього режиму.

На спільних засіданнях оперативного штабу та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначенні завдання службам цивільного захисту та прийняті відповідні рішення виконавчим комітетом Черкаської міської ради щодо здійснення превентивних заходів для запобігання поширення вірусної інфекції, а саме:

– в місті з 12 березня до 3 квітня  установлений карантин;

– заборонене відвідування закладів освіти;

– зупинено на території міста Черкаси роботу міського автомобільного  та електричного пасажирського транспорту (окрім регулярних спеціальних перевезень);

– зупинено на території міста Черкаси роботу продовольчих та непродовольчих ринків, ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, кім ярмарку з продажу саджанців, посадкових матеріалів та квітів на розі вул. Смілянської та вул. Благовісної з 21 березня.

Хочу наголосити, що режим надзвичайної ситуації не обмежує права і свободи людей. Прошу всіх мешканців міста дотримуватися дотримуватися режимів захисту від епідемії”.