По двісті балів із трьох предметів мультитесту набрали дві однокласниці черкаського колегіуму “Берегиня” – Яна Стовбир і Дарина Молчанова. За всі 11 років дівчата не мали навіть дев’ятки, лише вищі бали. Іспит був нескладним, розповіли вони Суспільному.

Кожна з дівчат набрала максимальний бал – двісті – з Національного мультипредметного тестування. Тобто по 200 балів з кожного з трьох предметів – українська мова, історія та математика.

Яна Стовбир отримала таку бажану золоту медаль, у неї в атестаті серед дванадцяток лише дві одинадцятки.

“Двісті балів за тест — це було надзвичайно приємно і надзвичайно очікувано”, – зазначила дівчина.

Зі слів Яни, ці бали – результат навчання протягом усіх 11 років у школі. Тож під час складання мультипредметного тесту була спокійною:

“Звичайно, трішки хвилювання було, але це приємне хвилювання”, – додала вона.

З професією вже визначилася:

“Я ще з шести років була впевнена, що буду лікарем. І постійно думала, що саме цю професію оберу”.

Дарина Молчанова у своїх силах була впевнена, хоча сумнівалася щодо історії. Бо ж спочатку дівчина готувалася до тесту з іноземної мови.

“До 11 класу я вчила в основному англійську мову і планувала складати її”, – розповіла вона.

Втрутилася в ці плани війна – для випускників запровадили єдиний тест, куди додали історію. Та головне, кажуть дівчата, війні не вдалося зруйнувати мрію.

Медалістки, переможниці олімпіад і просто чуйні та красиві дівчата – так про Дарину і Яну говорить їхня вчителька Зоя Дженджеруха: “Із сьомого класу вони брали участь у міських та обласних олімпіадах по біології і завжди здобували призові місця. Навіть тоді, коли почалася пандемія коронавірусу і повномасштабна війна, вони долучалися і я завжди була задоволена результатами”.

Не сумнівалася в своїх ученицях і директорка колегіуму “Берегиня” Інна Косенкова.

“Вони 11 років працювали на цей результат, який ми маємо сьогодні і те, що вони склали мультипредметний тест на найвищий бал – це дійсно підтвердження того, що вони заслужили свої золоті медалі”, – зазначила вона.

Тепер кожна з випускниць сподівається на легкий вступ до омріяного університету. І хоч вони роз’їдуться: Яна – до Києва в медичний, а Дарина – за кордон, опановувати кібербезпеку – все ж обіцяють збиратися разом у майбутньому.