У 2022 році Рош га-Шана відзначатимуть з 25 по 27 вересня. Днями керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун зустрівся із Послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком, щоб обговорити приїзд хасидів на святкування іудейського нового року до Умані восени. Зокрема, під час зустрічі говорили про призупинення безвізового режиму для ізраїльтян, пише сайт umannews.city.


Керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун провів зустріч з Послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком. Вони обговорили питання підготовки щорічного візиту паломників зі всього світу в Умань на святкування єврейського Нового року Рош га-Шана.

— Дякую Послу України в Ізраїлі Євгену Корнійчуку за плідну розмову щодо можливого призупинення безвізового режиму для ізраїльтян. Хасиди дуже релігійні люди і не мають впливу на владу в Ізраїлі, яка не дуже допомагає Україні всі ці 4 місяці війни і призупинила безвізовий режим для українців, — коментує зустріч Натан Бен Нун.

Натан Бен Нун зазначає, що Міжнародний благодійний фонд імені Рабі Нахмана з Бреславу та хасиди у всьому світі допомагають українцям:

— Наш фонд з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає українцям. Наша синагога використовувалася як бомбосховище. Ми допомагали людям, які тікали від бойових дій. Надавали безкоштовно житло та їжу. Допомагали ліками. Окрім того всі хасиди щодня моляться за мир в Україні. Надіюся, що прості паломники, які, незважаючи ні на коронавірус, ні на війну, їдуть до Умані до Цадика Нахмана не будуть позбавлені можливості відвідати святе для них місце.

Зазвичай на святкування Рош га-Шана до Умані приїжджали десятки тисяч паломників. У 2020 та 2021 роках паломництво хасидів до Умані на іудейський новий рік було обмежене через пандемію коронавірусу. 4-6 червня 2022 року на святкування Шавуот до Умані приїхали близько двох тисяч хасидів.