blank

На Черкащині до 23-го лютого проживало 6530 громадян росії. За 3 місяці ця цифра зменшилась на дві особи. Право на тимчасове проживання мають 113 росіян. Серйозно змінилась процедура отримання документів. Тепер жителям ворожої країни їх важче отримати.

«Перевіркою людини займаються правоохоронці, – розповідає для «Про все» головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю УДМС Черкащини Ірина Єршова. – Перед тим, як отримати, наприклад, посвідку на проживання, людина проходить досконалу перевірку».

Станом на 19 травня 32 росіянина отримали українське громадянство. Це на одну людину більше, ніж до повномасштабного вторгнення. Ті, хто рвав на відео паспорт жителя рф, ймовірно вже мали до цього український документ, вважають в УДМС.

«Ті росіяни, які сміливо рвали паспорти, гадаю, вже були документовані посвідкою на постійне проживання в Україні, – каже Єршова. – Просто так відмовитись від громадянства не можна. Вони мають поїхати у консульство РФ. А їхніх консулів зараз у нашій країні немає».

З лютого по травень цього року до адміністративної відповідальності притягнуто 8 громадян росії. Семеро з них є нелегальними мігрантами. Двом заборонено в’їзд у зв’язку з майновими зобов’язаннями перед Україною.