Російська Федерація вчинила підлий та тяжкий воєнний злочин – масове вбивство полонених, що сталось у ніч 29 липня. Саме тому міжнародна спільнота повинна визнати Росію державою-терористом. Про це нагадав перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко.

«Були смертні вироки, було поширено відео зі знущаннями над військовополоненим з відрізанням геніталій. Днями вчинили провокацію з обстрілом тюрми в Оленівці Донецької області, переповненої нашими військовополоненими і заручниками. Російське телебачення опублікувало кадри з Оленівського СІЗО. На екран потрапила дошка, на якій, ймовірно українські бійці, фіксували кількість ув’язнених. Останній запис свідчив, що у в’язниці було 193 бійця. Росія — це держава-терорист. Різниця між Україною та Росією в тому, що українці хочуть жити вільно і в добробуті. Ми будуємо державу, де в основі — права і свободи людини. Ми виходили за це на Майдан. І готові за це битися і вмирати. Натомість Росія може існувати тільки як вертикаль страху, що живиться нафтою, газом та людською кров’ю. Зараз світ має об’єднати зусилля для створення спеціального кримінального трибуналу. Усім злочинам рф має бути дана юридична оцінка!» – наголосив Тищенко.

Нагадаємо, у результаті вибуху в Оленівці була знищена будівля, в якій утримувались українські військовополонені, виведені з заводу “Азовсталь”. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. За даними російської сторони, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом, з метою приховування воєнних злочинів, дискредитації Збройних сил України, зриву постачання зброї. За даними української розвідки, теракт скоїли найманці зі складу ПВК “Вагнера” (Ліга) за особистою вказівкою номінального власника вказаної ПВК – Євгена Пригожина.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що оприлюднені супутникові знімки будівлі тюрми вкотре підтверджують, що це був здійснений Росією теракт. Супутникові знімки демонструють, що пошкоджено лише одну будівлю. Саме в неї перевели полонених просто перед терактом. Аналіз фото свідчить про термобаричний вибух ізсередини.