У Камʼянці на Черкащині міська влада не хоче демонтувати памʼятник Пушкіну, який місяць тому дозволив знести Мінкульт. Таким було рішення депутатів, у коментарі Суспільному повідомив міський голова Володимир Тірон.

За словами міського голови, питання про демонтаж скульптури обговорювалося депутатами під час сесії:

“Питання це обговорювалось на сесії міської ради, де депутати проти того, щоб щось сьогодні зносити памʼятники. От така думка депутатів. І я підтримую їх в тому плані. Краще буде загородити, ну, подумаємо, чим його загородити, але рушить, розламувати — це неправильно. От створювати потрібно нову історію і люди розберуться, куди треба йти. Прибрати, з Кам’янки зробити розвалини, не створивши нічого, — це дорога в нікуди. А я говорю, що без знання історії не буде майбутнє”, — прокоментував Володимир Тірон.

За його словами більшість мешканців міста проти руйнування памʼятника Пушкіну:

“Переважна більшість людей проти того, ви ж почитайте, він там, де публікував, почитайте вислови людей з цього приводу. Розумієте? Багато в нас прийняли в цьому році, взагалі за період незалежної України, прийняли багато рішень. Скажіть мені, вам стало краще жити чи ні? Гірше і гірше. Тому я не роблю поспішних рішень. Ми розберемося після війни, проведемо опитування громадян, як люди порахують, так ми будемо і приймати, бо мене обрали людей, щоб я захищав інтереси не окремо чиновників у Києві”.

Посадовець додав, що, на його думку, його позиція, базується на позиції місцевих мешканців.

Нагадаємо, 9 грудня невідомі облили червоною фарбою пам’ятник Пушкіну, який місяць тому дозволив знести Мінкульт. Як прокоментував у коментарі Суспільному директор літературно-меморіального музею Олександр Мушта, напевно це зробили, аби нагадати, що вже слід позбутися імперської спадщини.

Зазначимо, у музеї в Камʼянці більша частина експонатів розповідає про роки перебування російських поета Пушкіна та композитора Чайковського у Кам’янці. Зі слів директора закладу Олександра Мушти, останню реекспозицію музею проводили в 1975 році минулого століття, тобто більше аніж пів сотні років тому.

4 листопада Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало наказ, за яким ці пам’ятки визнали такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Тепер ці об’єкти офіційно можна демонтувати.