Липень – прекрасна пора для рибалки: він не скутий незручним теплим одягом, пересуванню по водоймі ніщо не заважає, здавалося б, про що ще мріяти? Але є свої «але», і досить серйозні, розповідають фахівці рибоохоронного патруля.

Неприємні моменти риболовлі в липні

Спекотна і тепла погода дуже комфортна для рибалки, але не для самої риби. Верхні шари води за липень прогріваються так, що риба починає шукати порятунок у більш глибоких і прохолодних місцях водойми. Тому рибалка в липні буде більш практичною і результативною, якщо день похмурий і дощовий. Якщо говорити про час, коли краще ловити, то оптимальною буде ловля в досвітні години, в цей час риба підходить до берега і ближче до поверхні.

Також деякі види риб непогано клюють в нічний час, цей факт також не можна залишати поза увагою. Риболовля в липні затьмарена ще одним неприємним фактом, особливо це стосується водойм стоячого типу (ставки, озера). Це цвітіння води. Це дійство не тільки робить воду каламутною, але і процес розкладання цих мікроскопічних водоростей, поступово змінює кисневий баланс в воді, що не зовсім добре.

Тим часом, незважаючи на всі ці негативні фактори, рибалка в липні рідко буває безрезультатною. Просто рибалці належить застосувати весь свій досвід, майстерність і, звичайно ж, згадати колись прочитану літературу, в якій описувалися повадки тієї чи іншої риби, повірте, це дуже стане в нагоді.

Яку рибу ловити в липні і як це зробити найкраще

Окунь вважає за краще триматися глибоких місцях і лише на час годівлі відвідує мілини. Тому ловити окуня, потрібно в місцях, що межують з водною рослинністю, або де є присутність затоплених корчів. Ловля окуня краще, якщо в якості наживки використовувати гнойового хробака, мотиля, дрібну рибку або личинку бабки.

Якщо говорити про судака, то рибалка на нього хороша там, де є глибокі ями і приплив свіжої і чистої води. Ловля його проходить спінінгом із застосуванням силіконових приманок або поплавковим вудилищем, використовуючи в цьому випадку в якості наживки дрібного живця.

Карась – ловити його можна з успіхом на протязі всього місяця, цим і хороший липень, рибалка на карася стабільна і тримається він не далеко від берега, що на руку рибалці. Ловля карася хороша, якщо в якості насадки використовувати хробака, опариша, річковика.

В цей час хороша рибалка на ляща, якщо при виборі місця віддати перевагу глибоководним місцям з переважанням піщаного дна. Якщо для лову ляща обраний липень, то в цей час його улюбленими ласощами є парений горох.

Також в липні хороша рибалка на плотву, риба ця досить поширена і зустрічається практично в кожній водоймі. Ловити її можна поплавковою вудкою використовуючи в якості наживки парену пшеницю, опариша, мотиля або хробака.

Звичайно, це не всі види риб, які з успіхом ловляться в липні, – їх набагато більше. У зв’язку з цим хочеться побажати всім рибалкам вдалої липневої риболовлі.