У Черкасах завершувати опалювальний сезон 1 квітня – зарано, переконаний директор КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась. Проте, за його словами, остаточну дату вимкнення опалення в місті визначить виконавчий комітет, пише сайт “Про все“.

– Яке рішення прийме виконавчий комітет ЧМР, таке й будемо виконувати. Я вважаю, що вимкнення опалення 1 квітня, враховуючи актуальний прогноз погоди, є дещо передчасним. Планується досить серйозне похолодання, тому це буде некомфортно для споживача. Зрозуміло, що ніхто не замерзне, але все ж, за сьогоднішним прогнозом погоди, доцільніше завершувати опалювальний сезон із 7 квітня орієнтовно. Звичайно, коли зараз +14 на вулиці, то здається, що начебто вже пора завершувати опалювальний сезон, але коли через декілька днів буде +4, то вже інакше це буде сприйматися, – розповів Павло Карась.

Він також зазначив, що відповідно до нормативних документів, орган місцевого самоврядування приймає рішення про завершення опалювального сезону, коли середньодобова температура перевищує +8 протягом трьох днів поспіль.

– Щороку виникає ситуація, що хтось незадоволений: комусь холодно, комусь жарко. Усім не вгодиш. Якщо якийсь будинок хоче відключитися від теплопостачання раніше – потрібен протокол зборів мешканців і ми їх відключимо раніше, – додає директор “Черкаситеплокомуненерго”.

Опалювальний сезон 2022-2023 був складним, говорить Павло Карась, проте наступний може бути ще важчим.

– Цього сезону ми вперше зіштовхнулися з блекаутами. На щастя, ми встигли скорегувати наші можливості, встановили генератори. Загалом, це був дуже непростий опалювальний сезон. Працювати з нашим обладнанням, яке є вибухонебезпечним та залежить від нормального функціонування системи, у режимі повітряних тривог складно. Можливо, це був один із найскладніших опалювальних сезонів в історії. Але попереду може бути ще важче, коли може відбутися комбінація війни та холодної зими. Ми знаємо, що нам робити і як. Ми достатньо впевнено себе почуваємо перед наступним опалювальним сезоном, але я не вірю, що зима 2023-2024 буде такою ж теплою як ця, тому готуватися треба ще більш ретельно, – зазначив Павло Карась.