Чоловік народився на Луганщині, навчався в Харкові. Під час подорожі Україною декілька років тому зустрів у Черкасах свою кохану. Після одруження залишилися жити тут. Музикант нині виступає на вулиці, граючи на трубі, розповідає Суспільне телебачення.


Денис Мосійженко виходить на площі міста, аби пограти на трубі. Композиції виконує під музичний супровід. Грі на інструментах вчився змалечку: “Мене відправили до музичної школи, дали мені баян, але якось із ним не вийшло. Потім уже, коли я обирав майбутню професію, то вступив до музучилища й почав грати на трубі. Там до цієї групи був недобір. Вдячний, що мені тоді порекомендували вчитися гри на цьому інструменті, бо як виявилося, труба – дуже універсальний інструмент”.

Після закінчення училища на Луганщині, вступив до Харківського університету мистецтв імені Котляревського. Каже, що хотілося працювати музикантом й виступати разом з колективами, але студентом було важко себе зарекомендувати. Тоді ж під час навчання Денис разом із другом вперше спробував виступати на вулиці. Після переїзду до Черкас чоловік і тут почав грати на вулиці: “Щира, відкрита публіка. Дуже добра. Ми грали в Києві, Одесі, Полтаві, Івано-Франківську, Львові. У людей різна реакція буває. Але в Черкасах більше людям подобається це”.

Поки що, офіційно працевлаштуватися за фахом Денису в Черкасах не вдалося. Тому такі виступи є джерелом підзаробітку: “Фінансово тут дуже важко вгадати. День на день не приходиться. Один день – 400 гривень. А в інший день за той же час можна заробити 100 чи 50 гривень. Тобто, тут немає великої фінансової вигоди”.

У такий спосіб, каже, хоче ще й популяризувати інструментальне мистецтво: “Я певний час працював у Харківській філармонії і було дуже прикро спостерігати, коли виходиш на сцену в складі оркестру, а зал напівпустий”.

Денис розповідає, чому любить грати саме на трубі: “Дзвінкий інструмент. І в той же час вона може ніжно звучати, як скрипка. Можна грати на ній дуже віртуозно”.

Черкащанка Людмила Михайленко говорить, що їй дуже подобається такі виступи: “Я дуже поважаю таких людей, тому що вони приносять людям задоволення. Якби було тепліше, я б стала послухала”.