16-річний школяр із Черкас Павло Усатюк створює компактний супутник. За словами хлопця, усе почалося з наукових робіт – їх писав для Малої академії наук, нині ж свої знання і вміння вдосконалює на практиці, розповідає Суспільне.

Для учня черкаської школи №17 Павла Усатюка цей винахід не перший. Наукою він захопився з трьох років. Щоправда, тоді, зі слів хлопця, це була гра: “Я спочатку розбирав іграшки і складав їх по-іншому.Так і почав дізнаватися як працюють колекторні електродвигуни, батарейки, мікросхеми, лампочки”.

Згодом, за словами Павла, улюбленою іграшкою став ноутбук: “Я розбирався, як він працює, дізнавався як функціює кожна його частина”.

Серйозно захопився наукою у 7 класі. Тоді ж, зі слів винахідника, дізнався про маленькі супутники для космічних досліджень: “На уроках фізики я дуже багато цікавого вивчав, розказував, читав великі статті та дослідження в інтернету”.

Згодом школяр почав писати про це наукові роботи. Але, якщо спочатку вдосконалював вже винайдені супутники, то зараз, розповідає хлопець, розробляє власний:

“Це екосистема супутників, які дуже дешеві. Вони маленькі та дуже прості у використанні”.

Цей винахід допоможе школярам та студентам дізнатися більше про Всесвіт та навчитися програмувати.

“Ці плати пройдуть вакуумне тестування у лабораторії КПІ , коли будуть повністю зібрані, та будуть представлені на Всеукраїнській ярмарці «Вернадський челендж-2021»”.

Але, зі слів хлопця, усі винаходи можуть так і залишиться суто земними, якщо не знайдеться фінансова підтримка.