Учнівство області відзначилось на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Цьогоріч вони продемонстрували найвищий переможний показник за всі роки МАН Черкащини. Привітав з перемогами школярів краю начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Кожна перемога – цінна, – відзначив посадовець. – Наші юні дослідники вибороли відразу 33 перемоги зі своїми доробками. А це – 73% від кількості наших учасників. Таким чином наші юні науковці та дослідники здобули найвищий показник за всі роки Малої академії наук Черкащини.

Мала академія наук – одна з наймасштабніших інтелектуальних подій року в Україні. Нині школярі області здобули тут 6 перших місць, 4 других місця та 23 третіх місця.

За підсумками захисту наукових робіт І місце здобули:

  • Бьют Тімоті, учень 11 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею (секція англійської мови);
  • Бабій Софія, учениця 11 класу Тальнівського економіко-математичного ліцею (секція української мови):
  • Лоза Катерина, учениця 9 класу Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені О. С. Пушкіна (секція мистецтвознавство);
  • Білошкурський Микола, учень 10 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (секція економічної теорії та історії економічної думки);
  • Громовий Денис, учень 9 класу Черкаської гімназії № 31 (секція мультимедійних систем, навчальних та ігрових програм);
  • Дмитрик Вероніка, учениця 9 класу Черкаської міської гімназії № 31 (секція історії України).

ІІ місце:

  • Рідзель Софія, учениця 10 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею (секція правознавства);
  • Манько Богдан, учень 11 класу Кам’янської загальноосвітньої школи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів (секція журналістики);
  • Скрипник Єгор, учень 8 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 (секція охорони довкілля та раціонального природокористування);
  • Скорик Наталія, учениця 11 класу Ковтунівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Новодмитрівської сільської ради Золотоніського району (секція астрономії та астрофізики).

ІІІ місце:

  • Секція української літератури:

Кононенко Ілона, учениця 10 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею;

  • Секція фольклористики:

Свиридюк Валерія, учениця 9 класу навчально-виховного комплексу „Уманська міська гімназія – школа естетичного виховання“;

  • Секція літературна творчість:

Лозова Анна, учениця 11 класу Канівської гімназії імені Івана Франка Канівської міської ради;

  • Секція кримськотатарська гуманітаристика:

Попова Лілія, учениця 11 класу Тальнівський економіко-математичний ліцею;

  • Секція теології, релігієзнавства та історії релігії:

Тарандушка Софія, учениця 10 класу Чорнобаївської гімназії;

  • Секція педагогіки:

Сутула Анастасія, учениця  9 класу Чорнобаївської загальноосвітньої школи № 2;

  • Секція географії та ландшафтознавства:

Правосуд Оксана, учениця 9 класу навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум“ Смілянської міської ради;

  • Секція геології, геохімії та мінералогії:

Григоренко Уляна, учениця 10 класу Легедзинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тальнівської міської ради;

  • Секція агрономії:

Пустовіт Яна, учениця 10 класу Хацьківського ліцею  –  закладу загальної середньої освіти ступенів Степанківської сільської ради Черкаського району;

  • Секція валеології:

Лихошерст Юлія, учениця 9 класу Чорнобаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Чорнобаївської селищної   ради;

  • Секція лісознавства:

Стьосова Вікторія, учениця 11 класу Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О. Є. Корнійчука;

  • Секція психології:

Шкурко Ксенія, учениця 10 класу Черкаського гуманітарно-правового ліцею;

  • Секція археології:

Кравченко Антон, учень 11 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32;

  • Секція етнології:

Дьяконова Анастасія , учениця 10 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32;

  • Секція експериментальної фізики:

Ільїнський Олександр, учень 10 класу Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2;

  • Секція математики:

Ковбасій Катерина, учениця 10 класу Тальнівського економіко-математичного ліцею;

  • Секція математичного моделювання:

Головченко Артем, учень 10 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22;

  • Секція науково-технічної творчості та винахідництва:

Марієнко Андрій, учень 11 класу Кам’янської загальноосвітньої  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2;

  • Секція технологій програмування:

Атамась Павло, учень 10 класу Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ);

  • Секція інформаційно-телекомунікаційних систем та технологій:

Груша Владислав, учень 10 класу Комунального опорного закладу „Лисянський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія – дошкільний навчальний заклад“;

  • Секція авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніки:

Філімонова Олена, учениця 9 класу Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ);

  • Секція електроніки та приладобудування:

Лосєв Владислав, учень 10 класу Комунального закладу „Косарський ліцей Кам’янської районної ради Черкаської області“;

  • Секція кібербезпеки:

Каюк Валентина, учениця 10 класу Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ).