У Черкасах шукають нову родину для рудого кота, хворого на вірус імунодефіциту. Тварина хвора на ВІК — вірус імунодефіциту кота, розповів Суспільному ветлікар Олексій Чиженко.

Кіт, на ім’я Рудий — ласун, який любить спати та лащитися. Але відрізняється від решти тим, що живе із вірусом імунодефіциту.

“В народі хвороба називається ВІЛ, тільки ВІЛ – це людська хвороба. Кошача буде ВІК. Хвороба проявляється тим, що імунна система перестає справлятися із вірусами і з іншими інфекціями. Перестають вироблятися білі клітини крові, які відповідають за імунний статус тварини”.

Цим вірусом вражені від одного до пʼяти відсотків всіх котів на вулиці, пояснив ветлікар.

“Вражаються котики цим вірусом через покуси під час вуличних бійок. Спочатку тварина худне, на неї налипають різні хвороби, інфекції, діареї тощо. Від цього немає, як такого, специфічного лікування. Потрібно підтримувати організм, якщо виникають ті чи інші симптоми. До людей хвороба не має ніякого стосунку. У людей свій вірус у котів — свій. Ні собаки, ні інші види тварин не будуть ним хворіти”.

Внаслідок вірусу у Рудого з’явилась хвороба печінки, також йому довелося видалити всі зуби, розповіла ветеринарна лікарка Юлія Чередій:

“З’явилася бактеріальна інфекція ротової порожнини. Тому що постійно було запалення, йому було дуже боляче, він не їв взагалі. Ми намагалися прибрати бактеріальну інфекцію, але через те, що організм не може контролювати супутні хвороби, зуби довелося видалити”.

Утім, за словами лікарки, відсутність зубів на якість життя Рудого ніяк не впливає.

“Їсть сухий корм, їсть вологий корм, тільки він його не розкушує, він його ковтає, але їсть”.

Волонтерка, засновниця благодійного фонду “Доброкіт” Яна Тябут, Рудого знає не перший рік:

“Він такий був — головний кіт на районі. Почали бити на сполох люди, які живуть поруч, він почав приходити туди до годівлі і вони мені почали надсилати фото, що він в страшному стані. Ми почали говорити власнику: роби щось! А він каже: він мені не потрібен, хай хоч здохне”.

Тоді волонтерка вирішила привести Рудого до ветеринарної клініки. Вже рік, як він живе там, його фізичний стан стабільний і він готовий переїхати жити до нових господарів.

“Рудому може підійти людина, яка дуже емпатична і буде розуміти зміни його стану та настрою. Людина, яка більшість часу дома. Бо він «хвіст» і буде ходити хвостиком за вами з кімнати в кімнату. Ну і яка розуміє і любить тварин, тут потрібна лише любов”.