Протягом трьох днів удвічі збільшилася кількість пацієнтів у травмпункті Третьої міської лікарні Черкас. Про це розповів Суспільному лікар-травматолог Анатолій Козій.

Зі слів лікаря, люди отримують забої та переломи через слизькі тротуари.

Черкасець Володимир Бондаренко травмував руку, коли забирав доньку зі школи. Попри біль сам доїхав машиною до травмпункту попри сильний біль.

“Вже з дитиною до машини йшли і лід під низом був, тож я і впав. Тому що нерозчищено було і під низом льод і я на руку впав”.

Лікар-травматолог Анатолій Козій зауважив, що через ожеледицю на дорогах пацієнтів побільшало.

“Звернень стало більше на тридцять-сорок відсотків. Якщо у нас бувало до сорока хворих за добу, то зараз їх до сімдесяти і більше”.

Лікар ортопед-травматолог Віталій Григор’єв розповів, що нині від прогулянок краще утриматися, бо є ризик підсковзнутися і впасти. Лише за вихідні в стаціонар потрапило сорок пацієнтів.

“Вони специфічні для різного віку. Хтось на гірках травмується, бабуся на бік падає – по-різному. Але багато тих, хто потребує оперативного втручання і це навантажує заклад, бо операцій багато”.

85% усіх тротуарів у Черкасах повинні прибирати власники крамниць, балансоутримувачі будівель, приватні домоволодіння, розповів Суспільному телефоном директор департаменту житлово-комунального комплексу міськради Олександр Яценко.

“Згідно правил благоустрою власник приватного будинку, магазину, МАФу повинен утримувати прилеглу територію. Ви бачите, по Шевченка є цілий ряд приватних будинків, потім тротуар, потім клумбочка і дорога Шевченка. От і до дороги вони повинні утримувати в належному стані, тобто прибирати”.