Смілянська міська влада знову провела нараду із священнослужителями різних конфесій. Їх попросили відмовитися від масових богослужінь. Під час поширення пандемії не можна збиратися у групи більше 10 осіб. Тож влада проінформувала церковників про дотримання Постанови КМУ щодо карантину і попросила проводити роз’яснювальну роботу серед міського населення. Пише Сміла.UA.

З попереджувальною промовою виступив представник поліції В’ячеслав Хлівний. Він сказав, що у культовій споруді не можна збирати більше 10 осіб разом із богослужителями. Нагадав про кримінальну та адміністративну відповідальність за недотримання правил карантину. Поліція буде змушена періодично перевіряти церкви і храми, тож якщо там будуть натовпи людей – правоохоронці будуть змушені наказувати святих отців.

Тож церковники міркували, як вийти із цієї ситуації, щоб і Закон не порушувати, але щоб і не припиняти молитися за мир, здоров’я та знищення вірусу в Україні і в світі.

У свою чергу церковнослужителі попросили у влади допомогу з отриманням масок, засобів захисту, дезінфікуючих розчинів. Але у відповідь – мовчанка. Бюджет мінімальний. Коштів не вистачає. Міська влада закупила маски для своїх працівників,а для інших – немає грошей.

Також святі отці передавали прохання від громади до влади – забезпечити контроль над цінами! Щоб було як у Польщі – державне врегулювання цін. Але наші чиновники знову розвели руками – теж не можуть нічого зробити у цьому напрямку.

Так що у даній ситуації кожен рятується, як може. Залишається лише молитись.