Дід і баба хлопчика, який учора помер в лікарні від отриманих травм, тривалий час займалися розведенням собак. Спершу алабаїв, яких у 2015 році зі скандалом вилучали, а нещодавно почали розводити джек-рассел-тер’єрів. Нині ж собаки зачинені в будинку без їжі та води вже кілька днів.

Журналістам “Про все” один із сусідів Лясових, який забажав лишитися анонімним, повідомив, що собаки вже почали гризти одна одну.

– Я минулої ночі почув їхній гавкіт із воєм. Вирішив подивитися, що там таке. І коли світив у вікно, то вони вискочили і я побачив, що в однієї собаки вухо надірване або погризене, в крові. Не думаю, що здалося, – наголосив чоловік. – Вони лапами шкребуть скло, дзяволять… Душа болить за них.

Він додав, що господарів протягом усього літа бачив не часто. Але після того, як арештували бабу Андрійка, Вікторію Лясову, в будинок до собак ніхто не приходив.

Активіст Ігор Зайчук готовий допомогти вилучити тварин і потім прилаштувати їх у притулок або на перетримку.

– Якщо буде потреба, я готовий допомогти вилучити тварин і, думаю, на якийсь час прилаштувати у притулок “Друг”. А потім шукати їм нових господарів, – каже черкащанин.

Водночас небайдужі містяни не мають права самостійно вилучити тварин або пошкодити скло, щоб їх погодувати.

– Насамперед потрібно викликати “102” і розповісти про підозру, що собаки голодні й недоглянуті. Коли приїдуть правоохоронці, вони можуть зафіксувати виклик і вже потім приймати рішення про подальші кроки. Для цього потрібне рішення суду, – пояснила речниця патрульної поліції Черкаської області Ольга Пінчук.

Сьогодні на виконкомі представник поліції повідомив, що собак годує вітчим хлопчика Станіслав Лясов. До поліції не надходило заяв про жорстоке поводження з тваринами.