Пенсійний фонд порожній, на ЗСУ бракує коштів – що робити? Напевне, варто підняти зарплати і пенсії чиновницькому апарату, і попутно – заморозити соціальні виплати. Справедливість по-українськи? Про це пише Андрій Павловський у своєму блозі на сайті «Gazeta.ua».

blank

Українська практика доводить, що захмарні пенсії та зарплати чиновників не захистять від корупції. Після значного підвищення податків учителям кидають кістку у вигляді додаткової 1000 грн на місяць…

Тим часом за офіційними даними, середня зарплата керівництва Нацкомісії у сфері регулювання енергетики і компослуг становить понад 288 тисяч гривень, Нацагентства з питань запобігання корупції – 254 тисячі, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку – 236 тисяч, Міністерства культури і стратегічних комунікацій – 215 тисяч, Рахункової палати з 205 тисяч гривень збільшили до 500 тисяч грн на місяць…

Додайте сюди ще мільйонні зарплати і премії різноманітних дармоїдів із Наглядових рад… І весь цей чиновницький бенкет під час війни – за рахунок державних грошей. При цьому влада бідкається про діру в Пенсійному фонді та відсутність коштів у бюджеті на ЗСУ. І саме так виправдовує різке підвищення податків для українців.

Тобто, на величезні пенсії і зарплати для прокурорів-інвалідів, корумпованих суддів і поліцейських кошти є, а для всіх інших – пенсії і зарплати на три роки будуть фактично заморожені. На думку експертів, високі зарплати або пенсії чиновників, суддів чи прокурорів не захищають від корупції.

Про яку соціальну справедливість під час війни може йти мова, якщо за даними Центру Разумкова, 44% українців змушені знижувати витрати на їжу, намагаючись вибрати найдешевше. Ці дані показують, наскільки важке життя зараз у багатьох українців. З початку повномасштабної війни збільшилася кількість тих, хто не може звести кінці з кінцями.

Суспільство має тиснути на владу, щоб кошти зі спецпенсій та зарплат йшли не в кишеню чиновникам та корумпованим силовикам, а на фронт і адресно на соціальні виплати найбільш малозабезпеченим родинам та пенсіонерам.