Понад 30 соціальних працівників із 18 тергромад Черкащини уже пройшли  навчання та здобули навички надання першої психологічної допомоги.  Це  результат реалізації в області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Як розповіла регіональна координаторка Програми Вікторія Шепіль, організація такого навчання – це лише один із напрямів роботи. Проте саме йому приділено максимум уваги.

– Навчання організували для працівників, які найчастіше комунікують із населенням, – пояснила вона. – Це соцпрацівники, психологи, представники центрів соціальних служб і соцпослуг. Орієнтуємося на запити часу. Надаємо максимум дієвої інформації. Розповідаємо, як на практиці допомогти довколишнім і підтримати власне ментальне здоров’я.

Окрім цього, учасників навчають нових підходів у роботі із сім’ями та людьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Зокрема, родинами захисників і захисниць України, внутрішньо переміщених осіб.

Такі навчання в області продовжуватимуть і надалі. Уже у вересні стартує тренінг «Комунікаційна та емоційна компетентність соціальних працівників». Також заплановано проведення навчання для двох груп працівників-надавачів соціальних послуг за курсом «Самодопомога+». Це груповий курс управління стресом для дорослих. Його розробила Всесвітня організація охорони здоров’я. Підготовлені фахівці зможуть  передавати здобуті знання далі у своїй громаді.

Нагадаємо, Програму ментального здоров’я «Ти як?» ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Вона покликана знайти джерело сили для кожного українця та сформувати культуру піклування про ментальне здоров’я у складні часи повномасштабної війни та післявоєнний період.

Гарячі лінії психологічної допомоги:

        Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв’язку з-за кордону доступні тут
Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)