Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, яке було зареєстровано серед дітей у КЗ «Канівська санаторна школа Черкаської обласної ради», локалізоване та ліквідоване.

У ході епідрозслідування фахівцями Центру було відібрано проби зразків із довкілля, харчових продуктів, біоматеріал від дітей та персоналу школи для проведення бактеріологічних та вірусологічних досліджень.

За результатами проведених лабораторних досліджень об’єктів внутрішнього середовища закладу та відібраних проб харчових продуктів і добових проб готових стравпатогенної та умовно-патогенної мікрофлори не виявлено.

За результатами проведених вірусологічних досліджень методом ІФА біоматеріалу від 1 хворого та 1 контактної особи виявлено збудник ротавірусної інфекції.

Завдяки своєчасному проведенню протиепідемічних заходів вдалося оперативно локалізувати вогнище та запобігти подальшому поширенню цього захворювання. Встановлено контактно-побутовий механізм передачі. Навчальний заклад відновив свою роботу. Учні школи повернулися до очного навчання.Усі хворі діти проліковані та виписані зі стаціонару.