16-й рік поспіль в усьому світі офіційно 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Сьогодні щорічна благодійна акція “Крапля крові дарує життя” стартувала і в Службі судової охорони Черкащини.

Співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області на базі ТОВ «Черкаський обласний центр служби крові «ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА» за власної ініціативи здали кров для потреб хворих.

Напередодні т.в.о. начальника медичної служби Територіального управління Марія Карась розповіла співробітникам як правильно готуватися до здачі крові, яких правил потрібно дотримуватися перед донацією та інше. Вона наголосила, що всього одна доза крові може врятувати життя й поліпшити здоров’я декільком пацієнтам. Донорська кров необхідна і для надання невідкладної допомоги, і для планового лікування. Компоненти крові унікальні та незамінні, їх щодня потребують хворі у відділеннях гематології, хірургії, онкології, їх використовують в акушерстві, під час лікування поранених, проведення складних хірургічних втручань тощо.

«Це найменше, що ми можемо зробити, аби допомогти врятувати чиєсь життя: поділитися краплиною своєї крові»,- переконані заступник начальника Територіального управління полковник Служби судової охорони Ярослав Хряпак та співробітники Служби.

Довідково: Донорство – одна із складових здорового способу життя. Багаторічні дослідження стану здоров’я активних донорів не виявили жодних порушень у стані здоров’я, що були б спричинені донацією крові або її компонентів. Користь донорства: контроль за станом здоров’я, профілактика серцево-судинних захворювань, шанси на виживання, працездатність, тривалість життя.

Варто замислитись кожному над тим, що рятуючи чиєсь життя сьогодні, ми отримуємо надію на порятунок свого завтра!