Більше трьох тисяч медалей виграли на міжнародній спортивній арені. Такі основні спортивні підсумки 2022 року.

«Я хочу подякувати всім федераціям, тренерам, спортсменам, які у 2022 році згуртувалися, знайшли в собі сили виступати і перемагати на міжнародних змаганнях. Більше трьох тисяч медалей ми виграли на міжнародній спортивній арені», – сказав Міністр молоді та спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт під час міжрегіонального інформаційного марафону «Суспільне Спротив».

У трійці визначних спортивних здобутків 2022-го Міністр зазначив такі:

на XXIV зимових Олімпійських іграх 2022 року, що відбулися в м. Пекін (КНР), фристайліст Олександр Абраменко здобув срібну медаль з лижної акробатики;

на Всесвітніх іграх у Бірмінгемі (США) українська збірна команда посіла третє місце у медальному заліку. Це найкращий результат за всю історію участі українських спортсменів у Всесвітніх іграх. За підсумками змагань збірна України виборола 45 медалей, яких 16 – золотих, що теж є рекордом для України;

на Дефлімпійських іграх українці стали абсолютними чемпіонами і встановили історичний рекорд – 138 медалей.

Під час ефіру Вадим Гутцайт поінформував глядачів телеканалу про вплив війни на діяльність Мінмолодьспорту, стан спортивної інфраструктури та відновлення пошкоджених об’єктів, санкції проти російських і білоруських спортсменів, підтримку Президента України Володимира Зеленського, а також фінансову допомогу регіональним відділенням НОК України на 2023 рік для популяризації олімпійських видів спорту.

«Ми тримаємо наш спортивний фронт і показали всьому світові, що українці — нація переможців, що Україна — спортивна. І взагалі — Україна була, є і буде», — резюмував Вадим Гутцайт.