Радіаційна обстановка на території Черкаської області продовжує бути стабільною. За даними метеостанцій, добові значення гама-фону впродовж березня коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення в 16 мкР/год були зафіксовані лише у м. Черкаси та м. Умань. Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Найбільшу кількість днів з рівнем гама-фону у 15 мкР/год було зафіксовано у м. Каневі. Найбільша кількість днів з найменшими рівнями гама-фону (10 – 11 мкР/год) спостерігалась у містах Золотоноша (25 днів) та Чигирин (13 днів). Всі виміряні значення не перевищували контрольного рівня природного гамма-фону, який становить 25 мкР/год.

Для порівняння, середнє значення гамма — фону за березень на метеостанції Чорнобиль становить 20 мкР/год, а максимальне значення – 22 мкР/год.

Нагадаємо, що рятувальники Черкащини розповіли, де найчастіше горять торф’яні пожежі.

Рятувальники Черкаського міськрайонного відділу УДСНС України у Черкаській області провели рейд та аеророзвідку квадрокоптером по можливим заляганням торф’яного грунту.

Як свідчить аналіз, найбільш характерними для весняного періоду залишаються надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах. Торф’яні пожежі найчастіше трапляються в місцях видобутку або залягання торфу й виникають з причин неправильного поводження з вогнем, від розрядів блискавок чи самозаймання. Успіх боротьби з такого роду загораннями залежить в першу чергу від їх своєчасного виявлення і швидкого реагування для їх ліквідації.

Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню. Особливістю гасіння торф’яних пожеж є необхідність великої кількості води, яку необхідно подавати безпосередньо в осередок горіння, який до того ж може перебувати на глибині декількох метрів.