Придніпровський райсуд м. Черкаси виправдав Вадима Криворучка, якого прокуратура Черкаської області звинувачувала у тому, що він запропонував прокурору Івану Луговському $5000 неправомірної вигоди за допомогу у непритягненні Криворучка до кримінальної відповідальності. Про це йдеться у вироку суду від 24 жовтня, повідомляють “Наші гроші”.

За даними обвинувачення, Криворучко мав статус обвинуваченого у кримінальному провадженні №12016250000000060 від 17.02.2016 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, вчинені службовою особою або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі). Обвинувальний акт щодо Криворучка 05.08.2016 було направлено до Соснівського районного суду м. Черкаси.

Прокуратура зазначає, що 2 березня 2018 Криворучко, перебуваючи в приміщенні Будинку правосуддя, запропонував прокурору Луговському, який здійснює процесуальне керівництво та підтримує публічне обвинувачення у цій справі, неправомірну вигоду без уточнення її розміру за вплив на прийняття суддею Соснівського райсуду Юрієм Рябухою рішення щодо непритягнення Криворучка до кримінальної відповідальності за інкримінований йому злочин.

Через кілька днів Криворучко запропонував прокурору $5000 за досягнення домовленостей із суддею щодо уникнення кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 229 КК України, шляхом закриття кримінального провадження або перекваліфікації дій Криворучка на менш тяжкий злочин.

Суд звернув увагу, що вагомим доказом доведення обвинувачення Криворучки прокурор вважає матеріали негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД), які проводились на підставі ухвали слідчого судді апеляційного суд Черкаської області та на підставі постанови прокурора про проведення контролю за вчиненням злочину. Результатом таких рішень було складання протоколу аудіо – відеоконтролю та протоколу про проведення НСРД – контролю за вчиненням злочину.

В той же час прокуратура не надала для ознайомлення захисту Криворучка ухвалу судді апеляційного суду, на підставі якої у справі проводились негласні слідчі дії. Така ухвала не була надана і суду.

Суд вирішив, що такі докази є недопустимими.

Суд також зазначив, що під час зафіксованої розмови між Криворучком та Луговським передача неправомірної вигоди не відбулась.

В результаті суд визнав Криворучка невинуватим у пред`явленому йому обвинуваченні за ч. 1 ст. 369-2 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави) та виправдав його у зв`язку з недоведеністю складу кримінального правопорушення.

Вадим Криворучко був приватним підприємцем. Наразі він є директором ПП «Агротранс сігма і К» та ТОВ «К.І.Т.», чий основний вид діяльності «вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур».