Січневе сонце нечастий гість на небосхилі Черкащини, середня тривалість якого лише 54 години, тобто менше трьох діб. У поточному січні воно вже «виявляло своє обличчя», щоправда, тривало це недовго – всього 18 годин та й світило крізь хмари, якось несміливо. За останні 10 років такий хмурий січень спостерігається вперше. До того ж, він виявляється одним із найсухіших та безсніжних за всю історію метеорологічних спостережень. Розповів головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Поточний тиждень відзначився завидною постійністю погоди. На фоні аномально підвищеного атмосферного тиску суттєвих опадів не було, середній температурний фон 1º морозу, що на 4-5º вище клімату, вітер слабкий.

Найближчими днями характер погоди у нашому регіоні суттєво не зміниться. Черкащина залишиться у владі «м’якого» атлантичного повітря. І навіть дотик циклонів, які рухаються по південних широтах у східному напрямку на синоптичну ситуацію суттєво не вплине.

В останні дні січня до нашого регіону надійде більш вологе повітря, а з ним і помірні опади.

27 січня Місцями невеликий сніг, туман. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Температура впродовж доби 4º морозу – 1º тепла.

28-30 січня Без істотних опадів. Температура вночі 2-7º морозу, вдень від 3° морозу до 2º тепла.

31 січня Вночі без істотних опадів, вдень помірний мокрий сніг. Температура вночі 1-6° морозу, вдень від 2° морозу до 3º тепла.