Вересень 2023 продовжує радувати надмірною кількістю сонця та комфортним теплом. Середньодобові температури 16-19º, що на 2-5º вище кліматичної норми і повернули нас у кінець літа. Про це повідомив головний синоптик області Віталій Постригань.


Температура води у Дніпрі 21º. Цей «акумулятор тепла» в умовах холодних ранків забезпечує «теплий мікроклімат» у мікрорайоні Митниця в порівнянні з іншими районами міста Черкаси.

В атмосфері складається цікава ситуація: класичний скандинавський антициклон, при переміщенні на схід втрачатиме свої холодні характеристики та стане більш схожим на антициклон Азіатського погодження з іншою температурною історією. Отже, тривалий час на синоптичних картах домінуватиме гігантська імперія високого атмосферного тиску з вітрами південо-східної складової, які інтенсивно закачуватимуть добре розігріте повітря із середньоазіатських пустель. Температура вночі 9-14°, вдень 22-27°.

Згідно з метеостатистикою, такого роду вторгнення субтропічного тепла в ці дні вересня трапляються часто, 1 раз на 6 років. Проте, рекордні 30 градусів залишаються за 2017 роком.