Питання стихійних сміттєзвалищ останнім часом стоїть досить гостро, і чим далі, тим стає серйознішим. На жаль, Тальнівщина сьогодні не скрізь виглядає привабливо. Причиною є сміття, яке заполонило не тільки околиці міста. Не впізнати міський ліс, яри та інші куточки Тального, які колись приваблювали чарівною красою. Нині Тальнівський лісопарк мало нагадує колишню велич – по скелях над річкою, попід деревами, кущиками – традиційні пивні пляшки та поліетилен. І так не тільки в цьому лісі. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Наприклад, у лісі недалеко від вулиці Гордашівської в Тальному, де виглядає табличка «Потаське лісництво», одразу на околиці бачимо гору сміття, і зовсім не промислового – це звичайний домашній непотріб: биті банки, рваний одяг, навіть дитячі підгузки. Трохи глибше заходимо у ліс – картина знову повторюється. Через дорогу, під залізничним мостом, ще гірше – стежкою, яка веде до Гірського Тікича, просто неможливо пройти. Ще одну таку картину можна побачити в яру недалеко від вулиці Некрасова – там вам і пластикові миски, скло, ганчірки, і ще багато «цікавого». Місцеві жителі самі зробили з цього місця звалище. Часто це відбувається вночі, тому помітити порушників вкрай важко. Окрім неестетичності, ці гори сміття забруднюють довкілля та негативно впливають на людське здоров’я.

blankА чи замислювалися люди, хто у цьому винен? Можливо, двірники, які не можуть вчасно прибрати бруд і сміття? Та не варто нарікати на когось. Адже культурній людині просто не спаде на думку кинути на землю папірець чи жуйку. Виховані люди знають: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Невже стало модно викидати сміття в лісі? Завдавання шкоди навколишньому середовищу карається законом. Проте фактично ця система штрафів існує лише на папері. Дуже рідко можна спіймати порушника на місці «злочину», а також довести, що адміністративне правопорушення скоїв саме він.

Як стало відомо, Тальнівський лісопарк загальнодержавного значення площею 406 га майже весь знаходиться на балансі ДП «Уманське лісове господарство» Потаського лісництва – 401 га, лише 5 га від загальної площі належить Тальнівській міській раді. Однак до цього часу не визначено, де саме ця частина з 5-и гектарів: чи то територія біля замку Шувалова, чи то біля скелі «Кохання», чи то на стадіоні, чи деінде.

blank

blankПро проблему стихійних сміттєзвалищ та їх ліквідації в міській раді знають. Спеціаліст з питань благоустрою, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і територій Тальнівської міськради Олександр Карман каже, що організовувати вивезення сміття, яке знаходиться в межах громади, має міська рада.

За його словами, для цього повинен бути виконавець, який став переможцем конкурсу з вивезення побутових відходів. У межах Тального ці роботи виконує ПрАТ «Комунальник», а по селах цього так ніхто і не визначив, бо такі послуги комунального підприємства не безкоштовні, а люди в селах здебільшого не розуміють, чому, крім всіх інших комунальних послуг, мають платити ще й за вивезення сміття. ПрАТ «Комунальник» надає такі послуги за договором тільки для населення, бюджетних установ та інших споживачів, отже, ліс вони не прибирають. Працівники цього товариства зі своєю роботою не завжди справляються: чи то не встигають, чи то ігнорують. Куди їм ще ліс?

blank

blank
Ще в місті діє таке комунальне підприємство як «Тальне-Сервіс». Містяни часто бачать на центральних вулицях Тального цих жіночок в помаранчевих жилетках, які гребуться в будь-яку погоду. Це комунальне підприємство відповідальне за ремонт та прибирання автобусних зупинок, пам’ятників, парків, мостів, тротуарів, дитячих майданчиків і ще багато іншого. За логікою, саме вони б мали прибирати міський ліс. Проте, на яких саме 5-и гектарах вони мають це робити, якщо ця територія не визначена? Тому вони зробили висновок, що краще зовсім там не прибирати. Вся інша частина цього лісу та інших лісів на балансі Потаського лісництва Уманського лісгоспу. Тож за прибирання мали б подбати лісники? Однак, вони теж не квапляться наводити лад. Як відповідають вони в міськраді: «Ваші люди насмітили, тому і прибирайте». Отже, виходить якесь замкнуте коло – кожен перекладає цю роботу на когось іншого. І знову всі надії тільки на волонтерів.