Підготовку до нового опалювального сезону повністю завершено. Теплогенеруючі підприємства області на 100 % забезпечені паливом. Повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.


“Проте на загальному позитивному фоні є одна “темна пляма”. Мова про Смілу. Початок опалювального сезону у Смілі знову під загрозою зриву. З точки зору здорового глузду дії керівництва міста зрозуміти неможливо.

У цей вівторок я провів нараду з представниками комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» та керівництвом Сміли щодо початку опалювального сезону. За її результатами міська влада обіцяла протягом 2-х діб провести оплату за вересень 2020 року по договору реструктуризації з НАК «Нафтогаз України».

За останні два дні відбулось два засідання виконкому Смілянської міської ради. Але на них так і НЕ ухвалили рішення про виділення коштів комунальному підприємству для розрахунків перед «Нафтогазом» в сумі 2 млн 68 тис грн.

Відсутність оплати – це порушення умов договору реструктуризації з компанією. На цій підставі НАК має повне право не подавати газ комунальному підприємству. А подальше зволікання призведе до ще більш тяжких наслідків для жителів Сміли.

Бо на початку листопада до несплаченого боргу за вересень, додасться ще й борг за жовтень. Тож його сума одразу зросте удвічі. А якщо заборгованість триватиме більше як три місяці, то НАК матиме право взагалі розірвати договір реструктуризації.

Якщо таке станеться, то Сміла втратить можливість бути споживачем НАКу, а відтак продовжити розрахунки по договорах і буде змушена сплатити НАКу 40 млн грн за повторне підключення. Ці витрати ляжуть непомірним тягарем на бюджет Сміли, а значить і на плечі її жителів.

І це при тому, що у міської влади необхідні кошти є. От чого немає, то це совісті.

Проте ми доведемо, що у нашій державі є закон. Подібне беззаконня має імена. І ці імена мають бути оприлюднені у ЗМІ. Країна повинна знати своїх «героїв», які систематично не голосують за рішення на благо смілян. Ми звернемось до прокуратури щодо притягнення до відповідальності за ці дії, а також за не виконання ними протиепідемічних вимог щодо дотримання карантину, тобто за бездіяльність, яка означає скасування рішень Уряду. Це ставить під загрозу безпеку і життя громадян.” – написав очільник Черкащини на Фейсбуці.