Травень – перехід до літнього сезону. Тому, хоч погода і нестійка, але вже відчувається по-справжньому літнє тепло, теплими стають не тільки дні, а й ночі. Сонце піднімається на 60° над горизонтом, день триває 15-16 годин. Це місяць буяння весняних фарб, квіти в садах, на клумбах, першої грози, розквіту веселки після теплого дощу.

Звичайно, травень відрізняється швидким наростанням тепла в першій половині місяця та більш повільним наростанням – в другій половині. Абсолютний максимум температури повітря +36,1° відмічався в 2007 р., абсолютний мінімум – 4,6° морозу відмічався в 1999 році.

До речі, у минулому році саме у травні на Черкащині спостерігались заморозки за інтенсивністю, тривалістю та територією охоплення виявились найсуворішими для за останні 100 років спостережень. Було пошкоджено зернові та зернобобові культури, технічні, олійні, картопля та непоправної шкоди було завдано розсаді овочевих та садам. Тобто було завдано великої шкоди майбутньому врожаю сільськогосподарських культур. А цього року заморозків ми не прогнозуємо.

У цілому травень 2018 р. на Черкащині прогнозується на 2º тепліше звичайного та з опадами у межах кліматичної норми, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

При цьому, невеликі похолодання в травні можливі всередині першої та другої декад місяця, коли температура повітря вночі може знижуватися до +3+5º. Максимальна температура повітря вже з початку травня в окремі дні може досягати +28+30º, однак в останні 10 днів місяця тепло буде більш помірним. Найбільш значні зливові дощі очікуються із середини травня, зі стійким переходом до літнього сезону.