Сергій Анатолійович Зганяйко вже 15 років працює на оперативних посадах поліції Черкаської області, де мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил бореться зі злочинністю, захищаючи від протиправних посягань на життя, здоров’я, права й свободи громадян, державний устрій і громадський порядок.

33-річний підполковник поліції Сергій Зганяйко в шкільні та юнацькі роки дуже полюбляв переглядати фільми і серіали саме про карний розшук. При проходженні строкової служби вирішив себе спробувати в професії правоохоронця та вступив у школу міліції. По закінченню строкової служби відразу подав документи, на той час, до Смілянського районного відділу міліції, та був призначений на посаду помічника оперуповноваженого. На даний час займає посаду заступника начальника Черкаського відділу поліції – начальник кримінальної поліції.

Сергію Анатолійовичу, розкажіть, про розкриття або затримання, яке вважаєте найбільш значущим або цікавим у своїй кар’єрі.

– Одним із найбільш значущих розкриттів вважаю затримання двох осіб, які були причетні до терористичного акту на території міста Умань, а саме підриву гранати під час святкування паломниками хасидами Нового року в вересні 2017 року.

Як з’ясувалось пізніше, затримані були причетні до осквернення синагоги в Чернівцях 19 листопада 2016 року, осквернення могилу рабі Нахмана в Умані 21 грудня 2016 року, підриву гранати біля посольства США 8 червня 2017 року, намагалися підпалити синагогу в Львові 30 червня 2017 року, кинули вибуховий пристрій в консульство Польщі в Луцьку 10 липня 2017 року, кинули гранату на вулиці Грушевського в Києві 24 серпня 2017 року а також намагалися підірвати пам’ятник учасника бойових дій в Києві на вулиці Курбаса 24 серпня 2017 року. Затримані вони були під час підготовки до чергового терористичного акту, а саме спробу підриву пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі.

Чи доводилось вам рятувати чиєсь життя?

– Так. Це було в 2010 році. Перебуваючи в складі слідчо-оперативної групи був виклик про те, що жінка намагалась покінчити життя самогубством – хотіла вистрибнути з п’ятого поверху. Я піднявся по драбині на поверх, почав розмовляти з жінкою. Ця розмова продовжувалась близько трьох годин. Коли я ввійшов в більш довірливі відносини, зміг заштовхнути її назад до квартири, після чого відчинив двері для медиків швидкої допомоги. Не передати словами, що відчуваєш, коли розумієш, що врятував людське життя.

Хороший опер, який він?

– Оперативний працівник, на мою думку, – це той співробітник який на всі 100 % викладається на роботі, не залежно від того скільки років він прослужив 10, 15 чи навіть 3 роки. Він повинен завжди навчатися, вдосконалювати знання та підказувати молодшим співробітникам, бо оперативна робота є найтяжчою, вона надзвичайно відповідальна і разом з тим цікава і захоплююча.

В чому Ви знаходите натхнення в повсякденній роботі?

– Мабуть, натхненням для мене є те, що я роблю свій, хоч і не великий, вклад в боротьбу зі злочинністю, щоб наші вулиці були безпечними для громадян, щоб мої рідні та близькі відчували себе захищеними. Коли ти приймаєш участь у розкритті злочину, чи сам розкриваєш якесь резонансне кримінальне правопорушення і тобою пишається маленька донечка, оце мабуть і є натхненням та найвища нагорода.

– «Взагалі, карний розшук для мене – це все життя, так як я працюю в ньому вже 15 років не змінюючи підрозділ» – додав Сергій Анатолійович.

За особливі досягнення в службі Сергій Зганяйко був відзначений Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та отримав почесну грамоту.

Сектор комунікації поліції Черкаської області