Розвиток кооперативного руху на Черкащині лишається серед пріоритетних та є напрямом реалізації Стратегії розвитку-2020. Нинішнього року на підтримку кооперативного руху виділили з обласного бюджету 2 млн грн на умовах співфінансування, говорить начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Натепер в області зареєстровано 114 кооперативів. З них 84 діючих: 18 з обробітку землі та збирання врожаю, 27 молочарських, 23 м’ясних, 10 плодоовочевих та 34 інших. Цього року створено  ще 3 кооперативи. Це – СОК “Патріот” у Городищенському районі, СОК «Ласунка» у Золотоніському районі та СОК «Відродження й розвиток» у Кам’янському районі.

– На сьогодні затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, – додає посадовець. – Тому актуальним є проведення роз’яснювальної роботи серед членів існуючих кооперативів щодо можливості створення, підтримки та розвитку як з державного бюджету, так і з обласного. Також шукаємо ініціативні групи та вивчаємо заяви бажаючих утворити кооперативи. Нагадаю, що за підсумками колегії облдержадміністрації, районам поставили завдання протягом 2018 року створити по 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативів.

Він додав, що в області прийнята програма створення регіональної системи дорадчої служби для розвитку та підтримки фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на 2018-2020 роки. Її мета – забезпечення інформаційно-дорадчого інноваційного розвитку агропромислового виробництва та сприяння прибутковому господарюванню перш за все малого та середнього бізнесу в сільській місцевості.

Зауважимо, цьогоріч в області планується реконструкція 16 існуючих та будівництво 15 нових об’єктів:

– у галузі рослинництва: реконструкція двох овочефруктосховищ, п’ять зерносховищ та будівництво сіносховища, лінії по виробництву палет із соломи, спорудження теплиць;

– у галузі тваринництва: реконструкція двох корівників, чотирьох свинарників, з виробництва телятини – три, будівництво трьох корівників, одного свинорепродуктора, одного свинокомплексу, інкубатора, чотирьох молочно-товарних ферм, цеху з забою та заморозкою сільськогосподарських тварин, лабораторії зі штучного осіменіння свиней.

Це дасть можливість створити майже 300 додаткових робочих місць в сільському господарстві.

За інформацією Черкаської ОДА.