18 військовослужбовців 20 грудня здали кров в одній із черкаських лікарень, щоб підтримати Всеукраїнську акцію “Твоя кров може воювати. Стань донором”. Акція розпочалася ще восени, утім не втрачає своєї актуальності, розповіла Суспільному пресофіцерка Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної потреби Аліна Кривошея.

У коридорі черга з військових — вони прийшли з однією метою – допомогти. Вже не вперше здає кров військовослужбовець Роман Тищенко:

“Я розумію, що в цей час коли йде війна – це є обов’язком і честь здати кров для військових, так і для мирного населення”.

Своїм прикладом хочуть показати, що забір крові дуже потрібний у нинішній час, розповів військовослужбовець Костянтин Мироненко.

“Це зараз дуже важливо здавати кров, тому що наші побратими зараз на передовій, вони втрачають кров, чимало поранених потребують нашої допомоги”.

Процедура, за словами військовослужбовця Костянтина Жикуліна, займає небагато часу. Головне — заздалегідь відповідально підготуватися до неї.

“З раціону виключив молочну, жирну їжу. Зранку тільки попив чаю, і десь за 2 доби не вживати ніяких медпрепаратів та алкогольних напоїв, не палити. Це все допоможе здати кров без жодних ускладнень. В мене 4+, здаю не вперше, десь приблизно разів 10-15 вже здавав”.

Такій ініціативі раді, бо в закладі завжди мають потребу у крові та її компонентах, пояснив директор медзакладу Олександр Федорук.

“Звісно є статистика якої крові більше потрібно, якої є достатньо. Ну, зазвичай, більше маємо першої групи крові, другої, але буває так, що не можна передбачити, яка буде потрібна група. Тому запас потрібен різних груп крові”.

Для когось здана кров нині може стати порятунком. Тому долучитися до такої акції для військових – честь, вважає пресофіцерка Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної потреби Аліна Кривошея. Серед військових вже є і почесні донори, які завжди готові прийти на допомогу.

“Сьогодні саме в цій лікарні долучилося 18 військових до здачі крові. Вчора з нашого підрозділу долучилося близько десятка. І ми також долучили всі наші окремі підрозділи, які зосереджені в районах. Кров потрібна всюди і ми хочемо показати, що ми допомагаємо і нашим побратимам кров здати, але хочемо також закликати населення, щоб не були осторонь”.